Dzisiaj, 14 września, do naszej redakcji dotarła informacja, iż w salonach Empiku dostępna jest książka „Wiek Hitlera” Léona Degrelle’a, na której okładce wśród patronów medialnych widnieje logotyp naszego serwisu.

W związku z powyższym serwis Konflikty.pl pragnie oświadczyć, że: 1) nie obejmował patronatem medialnym książki „Wiek Hitlera”; 2) nie otrzymał od Wydawcy prośby o objęcie książki patronatem; 3) gdyby taka prośba się pojawiła, odpowiedź byłaby odmowna.

O tym, że nasz serwis ani przez chwilę nie czuł się patronem tej książki, najlepiej świadczą dwie okoliczności. Po pierwsze: nie publikowaliśmy zapowiedzi tej publikacji, jej recenzji ani żadnych materiałów promocyjnych; niniejszy tekst jest pierwszym i ostatnim poświęconym tej książce. Po drugie: na okładce książki widnieje stary logotyp serwisu, logotyp, którego nie używamy od 2014 roku. Obecny można zobaczyć w górnej części strony.

Dalsze kroki w tej sprawie rozważymy, kiedy okaże się, czy inni patroni medialni tej książki również zostali patronami bez własnej wiedzy.

Na zakończenie pragniemy podziękować osobie, która zwróciła naszą uwagę na tę przykrą kwestię.

Łukasz Golowanow
redaktor naczelny