Greckie Siły Powietrzne (Polemikí Aeroporía) zorganizowały w bazie Araksos uroczystość wycofania ze służby samolotów LTV A-7 Corsair II. Grecja była ostatnim państwem utrzymującym w czynnej służbie ten typ samolotu. Piętnaście A-7E i dwa TA-7C znajdowało się na wyposażeniu 336. Eskadry „Olympos” wchodzącej w skład 116. Skrzydła Bojowego.

W latach 1975–1980 greckie lotnictwo zakupiło sześćdziesiąt nowych A-7H i pięć szkolnych TA-7H, a następnie w latach 1993–1994 pozyskało pięćdziesiąt A-7E i osiemnaście TA-7C z zasobów US Navy, która wycofała je ze służby po wojnie w Zatoce Perskiej. W tym czasie była to największa flota tych samolotów na świecie, a innymi ich użytkownikami były Portugalia i Tajlandia. A-7 służyły w pięciu eskadrach Polemikí Aeroporía; w czasie swej służby wykonały 355 tysięcy samolotolotów trwających łącznie 440 tysięcy godzin. W katastrofach Corsairów życie straciło trzynastu greckich pilotów.

336. Eskadra jest drugą najstarszą jednostką lotniczą kraju. Żeby mogła kontynuować swoją działalność, otrzyma od siostrzanej 335. Eskadry połowę jej samolotów F-16 Block 52+.

(janes.com, fot. Łukasz Golowanow, konflikty.pl)