Boeing podpisał wart 2,1 miliarda dolarów kontrakt na dostawę do amerykańskich sił powietrznych piętnastu dodatkowych latających cystern KC-46A Pegasus. Nowa umowa modyfikuje kontrakt z sierpnia 2016 roku, który obejmował dziewiętnaście samolotów, co razem daje trzydzieści cztery zamówione samoloty, dwa zapasowe silniki i pięć zasobników do tankowania.

– To zamówienie jest świetną wiadomością dla zespołu, jaki tworzą Boeing i USAF i świadczy o wielkim zapotrzebowaniu na te nowe efektywne latające cysterny. Boeing jest silnie zaangażowany w produkcję i testowanie samolotu i wkrótce spodziewamy się pierwszych dostaw – powiedział kierownik programu KC-46 ze strony Boeinga, Mike Gobbons.

Łącznie amerykańskie lotnictwo planuje pozyskać co najmniej 179 KC-46, a pierwsze dostawy powinny zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. Boeing planuje, że do stycznia 2018 roku dostarczy osiemnaście samolotów. Podpisane z Boeingiem umowy mają stałą cenę, co oznacza, że wszystkie opóźnienia i kolejne wydatki nie podniosą końcowej ceny dla Departamentu Obrony.

(defensenews.com)

Ken Fielding, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported