Przedstawiciele BAE Systems poinformowali o zawarciu kontraktu z magazynem armijnym Letterkenny Army Depot. Jego wartość wyniesie 37,6 miliona dolarów. Umowa przewiduje dostarczenie części zamiennych i zestawów potrzebnych do konwersji dwustu pięćdziesięciu pojazdów opancerzonych.

W ramach podpisanego porozumienia BAE Systems będzie odpowiedzialna za dostawę różnego rodzaju części, w efekcie czego wojskowe pojazdy opancerzone RG33 MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) z napędem na cztery koła zostaną przezbrojone tak, aby powstały cięższe, bardziej odporne na wybuchy, wojskowe pojazdy MMPV o napędzie 6×6 – BAE RG 33L.

W tym celu firma zapewni tylną rampę, używaną do rozmieszczania zdalnie sterowanych bezzałogowych pojazdów lądowych, nowy system ogrzewania i klimatyzacji oraz inne podzespoły.

MMPV ma silnie opancerzony kadłub w kształcie litery V, który zapewnia znaczną ochronę przed minami, ajdikami i atakami z zaskoczenia. Pojazd ma również duże modułowe wnętrze i szerokie możliwości wyposażenia. Kolejną cechą jest wysokie podwozie, które częściej wymieniane jest, jako jedna z wad tych maszyn. Natomiast inną, funkcjonalną dla żołnierzy cechą jest wyposażenie pojazdu w duże kuloodporne okna oraz zestaw rozpoznania sytuacyjnego.

(armyrecognition.com)