W nowym wcieleniu okręt oferuje gościom 148 pokoi o wysokim standardzie, w tym 3 apartamenty prezydenckie o powierzchni po 400 m2 oraz 3 dalsze określane jako pokoje dla VIP. Można już rezerwować miejsca na pokładzie okrętu. „Kijew” został kupiony przez Chińczyków w 1996, przez następne lata był przystosowany do pełnienia zadań w branży rozrywkowej (co równie dobrze oznacza dokładne zapoznanie się przez chińskich inżynierów i wojskowych z konstrukcją okrętu). Od 1 maja 2004 był jedną z głównych atrakcji militarnego parku rozrywki w Tianjin nad Morzem Żółtym.

Chiny zakupiły również w 1995 bliźniaczą jednostkę „Minsk”, która pełni obecnie rolę centrum handlowo-rozrywkowego w Shenzhen. Trzecia jednostka tego typu – Baku/ Admirał Gorszkow została po przebudowie na pełnowartościowy lotniskowiec sprzedana Indiom gdzie ma służyć jak „Vikramaditya”.

Najbardziej znanym chińskim zakupem lotniskowcowym pozostaje „Wariag” (proj. 11436). Po wieloletniej epopei okręt został dokończony i od sierpnia przechodzi próby jako pierwszy chiński lotniskowiec.

Yaohua2000, na licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported