Siły Obrony Izraela (IDF) są gotowe do wdrożenia w wojskach lądowych, a dokładniej w korpusie pancernym, innowacyjnej techniki wojennej. Operacja, której zadaniem będzie zwiększenie siły ognia czołgów, zostanie zrealizowana w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Zdaniem ekspertów zajmujących się opracowywaniem i wdrażaniem nowej taktyki, jest w dużej mierze modyfikacja starych zasad walki bojowej przez wyeliminowanie niepraktycznych elementów. Wprowadzone zmiany w doktrynie walki mają mieć znaczny jakościowy wpływ na prowadzenie działań bojowych na przyszłych polach bitew.

W wyniku podjętych działań w ramach izraelskich sił lądowych, stworzono kreatywny mechanizm prowadzenia jednoczesnego ognia przez kilka czołgów ustawionych w rzędzie, jeden za drugim (zob. zdjęcie). Znacznie wzmacnia to siłę ognia i zdolności przełamujące izraelskich czołgów. Program ten, po serii udanych testów, będzie systematycznie wdrażany podczas szkoleń, które czekają izraelskich żołnierzy.

Nowo powstała technika zostanie wykorzystana w różnych sytuacjach bojowych. Będzie testowana na różnych, potencjalnych teatrach działań wojennych, wliczając w to bardzo wymagające regiony miejskie i górskie. Specjalna uwaga zostanie poświęcona testowaniu zdolności defensywnych w przypadku ataków za pomocą pocisków przeciwpancernych.

(www.army-technology.com)