W następnym roku Rosyjskie Siły Powietrzne otrzymają nowe maszyny w liczbie 90. Jeśli chodzi o szczegóły, będzie to dziesięć wielozadaniowych myśliwców bombowców Su-34 (nazwa NATO: Fullback), dziesięć myśliwców Su-25SM (nazwa NATO: Frogfoot), oraz nie do końca sprecyzowana liczba wielozadaniowych myśliwców Su-35S (nazwa NATO: Flanker-E), który jest jedną z najbardziej zaawansowanych maszyn tego rodzaju w rosyjskich siłach zbrojnych. Zaliczony jest do jednostek zmodernizowanej czwartej generacji. Jest to całkiem nowy samolot, który został rozwinięty na bazie starszej jednostki Su-35, a jego produkcja ruszyła w 2006 r. Pierwszy raz oblatany został w 2008 r. W związku z jego dobrymi wynikami zamówienia jego stale rosną. Rosyjskie Siły zbrojne mają otrzymać 48 takich myśliwców do 2015 r.

Nowy zakup będzie obejmował równie ponad 20 helikopterów szturmowych, takich jak Mi-28N Night Hunter oraz Ka-52, który nazwany został kryptonimem Aligator. Ten ostatni jest też wersja eksportową. Jego sprzedaż za granice Rosji opiewa na 10-15 sztuk rocznie.

Rosyjskie Siły Zbrojne otrzymają również liczbę 30 helikopterów transportowych Mi-8 oraz pięć ciężkich helikopterów transportowych Mi-26T, które są wersją do transportu cywilnego.

(RIA Novosti)