W ubiegłym tygodniu Ruszyła w Radomiu budowa nowej fabryki Łucznik. Grupa Bumar, do której należy Łucznik, zapowiada, że nowy zakład będzie najnowocześniejszym tego typu w europie.

– Od dzisiaj nowa fabryka broni ze swoim charakterystycznym trójkątnym logo będzie firmować najnowocześniejsza broń strzelecką w Europie. Ja się bardzo cieszę, że środki, które się znalazły na realizację tej inwestycji przełożą się nie tylko na nowe budynki, ale również na najnowocześniejsze w Europie linie produkcyjne broni strzeleckiej – mówiła podczas uroczystego rozpoczęcia budowy 19 listopada marszałek sejmu Ewa Kopacz. Zgromadzeni przedstawiciele branży zbrojeniowej, w tym prezes Grupy Bumar Krzysztof Krystowski, nie kryli zadowolenia z faktu, że rząd przestał wreszcie traktować przemysł zbrojeniowy jako problem, „ale jako na czynnik nowych inwestycji i innowacji w gospodarce”; budowa jest współfinansowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Ukończenie wycenianej na 100 milionów PLN inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku.

W nowym zakładzie ma zostać umieszczona linia produkcyjna karabinków szturmowych MSBS oraz nowego pistoletu samopowtarzalnego kalibru 9 mm. Pojawiają się także doniesienia, że w nowej fabryce wytwarzane będą znane już wyroby Łucznika jak karabinki i subkarabinki Beryl, pistolety maszynowe PM-98 Glauberyt oraz pistolety P-99.

(armyrecognition.com, bumar.com)