Gubernator stanu Borno Kashim Shettima przyjął przysięgę od 500 myśliwych mających wesprzeć wojsko w walce przeciw terrorystom z Boko Haram. Każdy zaprzysiężony będzie pobierać miesięczną pensję w wysokości 10 tysięcy nair (około 103 złotych), a jego rodzina otrzymała przydział żywności sfinansowany przez rząd regionalny. Dowódcy mogą liczyć na dwukrotnie wyższe uposażenie.

Podczas uroczystości w urzędzie miasta w Maiduguri myśliwi przysięgali na Biblię i Koran, że będą bronić miejscowej ludności przed Boko Haram. Ich dowódca, Mai Durma, wezwał podwładnych, aby byli dobrymi ambasadorami Nigerii i zachowywali najwyższe standardy etyczne podczas wypełniania obowiązków. Przypomniał również, że działając we współpracy z wojskiem, będą mięli dostęp do informacji operacyjnych, które nie mogą wpaść w ręce wroga.

Prokurator generalny i komisarz ds. sprawiedliwości Kaka Shehu Lawal poinformował, że decyzję o włączeniu oddziału myśliwych do walki przeciwko Boko Haram podjęto kilka miesięcy temu. Wcześniej wojsko wykorzystywało miejscowych tropicieli jako wsparcie zwiadowców, jednak wobec rosnącego zagrożenia łowcy zostaną skierowani do Maiduguri i lokalnego obszaru administracyjnego Jere dla zapewnienia bezpieczeństwa miejscowej ludności.

Zobacz też: NNS Thunder wrócił do służby w nigeryjskiej marynarce

(leadership.ng)

VOA, domena publiczna