Amerykański sekretarz obrony Ash Carter ogłosił, że astrofizyk Neil deGrasse Tyson (na zdjęciu) i szef Amazona Jeff Bezos wejdą w skład Rady Doradców do spraw Innowacji w Obronności (Defense Innovation Advisory Board).

Rada została utworzona w marcu bieżącego roku, jej celem jest pomaganie Departamentowi Obrony w zapoznawaniu się z najnowszymi innowacjami. Należy do niej piętnastu naukowców, liderów prywatnych i publicznych organizacji i innowatorów, wybranych na podstawie ich wkładu w nowoczesne technologie, kulturę i zachowanie w organizacjach. Rada wskazuje stosowane w sektorze prywatnym innowacje i rozwiązania techniczne, które w przyszłości mogą być przydatne wojsku.

– Nowi członkowie Rady reprezentują jedne z najwybitniejszych umysłów Ameryki. Doceniam ich gotowość do pomocy Departamentowi Obrony w utrzymywaniu się w światowej czołówce innowacji – powiedział Carter. – Nie wszystko z prywatnego sektora da się u nas zastosować, ponieważ wojsko nie jest firmą. I z ważnych powodów nie zawsze będziemy mogli robić te same rzeczy w ten sam sposób, ale to nie znaczy, że nie możemy rozglądać się w poszukiwaniu nowych idei i uczyć się działać bardziej efektywnie.

(rawstory.com; fot. NASA Goddard Space Flight Center, Creative Commons Attribution 2.0 Generic)