Wojska lotnicze Mjanmy po raz pierwszy zaprezentowały przed szerszą publicznością myśliwce JF-17 Thunder. Maszyny pojawiły się na wystawie statycznej podczas pokazów z okazji siedemdziesiątej pierwszej rocznicy powołania do życia tamtejszych sił powietrznych.

Do tej pory JF-17 należące do Mjanmy można było podziwiać jedynie na garstce zdjęć wykonanych w Chinach. Maszyny noszą charakterystyczny kamuflaż w odcieniach barwy niebieskiej, typowy dla mjanmańskiego lotnictwa, ale z jasnoszarymi dolnymi powierzchniami płatowca.

Naypyidaw zamówiło szesnaście chińsko-pakistańskich myśliwców. Do tej pory przekazano najprawdopodobniej sześć egzemplarzy. Stanowią one część zakrojonego na większą skalę programu wzmocnienia lotnictwa, obejmującego pozyskanie także MiG-ów-29 i Jaków-130.

Załączone poniżej nagranie skupia się na części powietrznej pokazów, ale JF-17 widoczne są w wielu momentach, na przykład w przedziale 7:20–7:26.

The Myanmar Air Force shows flight 2018

The Myanmar Air Force shows flight 2018 on the Occasion of the 71st Anniversary of the Founding of the Myanmar Air Force.(Yesterday December 15,2018)

Opublikowany przez Military Armed Forces Sobota, 15 grudnia 2018

Zobacz też: Indie podarują Mjanmie używane Kirany

(flightglobal.com)

Peng Chen, Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0