Rosyjskie siły powietrzne obchodziły 12 sierpnia swoje święto. Przy tej okazji zastępca dowódcy lotnictwa, generał Siergiej Dronow, udzielił wywiadu na temat zdolności bojowych śmigłowca uderzeniowego Mi-28NM. Materiał jako pierwsza upubliczniła gazeta ministerstwa obrony Krasnaja Zwiezda.

Dronow stwierdził, że najnowsza wersja Mi-28 może w tym samym czasie przy użyciu dwóch kierowanych pocisków rakietowych zwalczać dwa różne cele. Śmigłowiec został także zintegrowany z ulepszonymi pociskami działającymi w trybie „odpal i zapomnij”. Oprócz tego Mi-28NM ma charakteryzować się w stosunku do starszych wersji lepszymi zdolnościami do działania w każdych warunkach atmosferycznych oraz wyszukiwania celów lądowych i powietrznych.

Rosyjskie siły powietrzne otrzymały już dwa egzemplarze Mi-28NM do przeprowadzenia prób państwowych. Na forum Armija 2019 prezentowano partię pierwszych sześciu seryjnych śmigłowców, które mają zostać przekazane użytkownikowi w przyszłym roku. Na tej samej imprezie podpisano kontrakt na dostawę dziewięćdziesięciu ośmiu Mi-28NM.

Zobacz też: Rosjanie pokazali nową wersję Mi-28NE

(tass.com)

Artem Katranzhi, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic