Już za tydzień, w dniach od 16 do 18 sierpnia, w Gdyni odbędą się największe w tym roku w Polsce pokazy lotnicze Lotos Gdynia Aerobaltic. Pierwsi uczestnicy są już w drodze do Gdyni.

Są to nietypowe pokazy lotnicze odbywające się w dwóch lokalizacjach. W piątkowy i sobotni wieczór samoloty będzie można podziwiać z gdyńskiej plaży w centrum miasta, natomiast w sobotę i niedzielę w ciągu dnia pokazy będą się odbywały na lotnisku w Babich Dołach. Wstęp na lotnisko jest biletowany, ale pokazy nad morzem są darmowe.

Do największych atrakcji pokazów na pewno zaliczyć trzeba saudyjski zespół akrobacyjny Saudi Hawks, który w Polsce wystąpi po raz pierwszy, i ukraińskiego Su-27, który dał świetny pokaz w czasie ostatniego RIAT-u. Miłośnicy konstrukcji z czasów zimnej wojny powinni się też ucieszyć z pokazów Viggena i Huntera, a także obecnego na wystawie statycznej Su-24. W czasie wieczornych pokazów na plaży ciekawych pokazów można się spodziewać po zespole Aerosparx i polskiej Iskrze. To tylko kilka z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Dojazd na lotnisko będzie możliwy samochodem lub darmowym autobusem komunikacji miejskiej kursującym co mniej więcej pięć minut z gdyńskiego dworca głównego. Pierwszy kurs o 9.15, ostatni o 18.00.

Zobacz też: Aerobaltic 2018. Wysokie loty w Gdyni

(aerobaltic.pl)

Materiały prasowe