Łódzka Wioska Historyczna to miejsce poza czasem, w którym nauka i zabawa spotykają się nad wodą, w cieniu drzew w największym lesie miejskim w Europie. Tu spotykają się trzy epoki, bo impreza odwołuje się do unikatowych zjawisk starożytności, wczesnego i późnego średniowiecza.

Łódzka Wioska Historyczna to żywa historia i widowisko popularnonaukowe, zrealizowane zgodnie z najlepszymi europejskimi i amerykańskimi tradycjami. To co znamy z „Discovery” czy „Viasat History” w podłódzkim Arturówku w lipcowy weekend będzie na wyciągnięcie ręki. Pokazujemy archeologię eksperymentalną i osiągnięcia nauk historycznych w efektowny sposób, interesujący nie tylko dla znawców, ale dla wszystkich, którzy chcą poznać codzienność naszych przodków. Jak to możliwe? Dzięki pokazom średniowiecznych walk, turniejom, możliwości przyjrzenia się pracy dawnych rzemieślników, przymierzenia dawnych strojów i biżuterii.

Spragnieni wiedzy mogą wziąć udział w eksperymentach naukowych, a ci, którzy wolą działanie w przedstawieniach interaktywnych. Na jednych i drugich czekać będą specjały dawnych kuchni. Łódzka Wioska Historyczna wprowadza do polskich widowisk historycznych najwyższą jakość, dzięki merytorycznej opiece naukowców, wyselekcjonowanym grupom rekonstrukcyjnym i znanym zespołom muzyki dawnej. Swój udział zapowiedzieli goście z Niemiec, Czech, Białorusi, Litwy i Szwecji.

Więcej informacji na stronie organizatora