Szefowie koncernu Leonardo i dowódcy włoskiego lotnictwa wojskowego podpisali porozumienie o uruchomieniu wspólnej szkoły dla pilotów wojskowych. Międzynarodowa Szkoła Treningu Lotniczego (International Flight Training School) zwiększy możliwości szkoleniowe oferowane przez 61. Skrzydło włoskiego lotnictwa.

Szkoła ma na celu zwiększenie liczby zagranicznych kursantów i jednocześnie pozwoli zaoferować klientom więcej nowocześniejszych rozwiązań szkoleniowych. Szkoła będzie korzystała z doświadczenia instruktorów włoskich i zagranicznych sił powietrznych, a od przyszłego roku Leonardo dostarczy kolejne cztery samoloty T-346 i nowe dodatkowe wyposażenie szkoleniowe. W tym celu koncern prowadzi rozmowy z czołowymi dostawcami wyposażenia tego typu na świecie – CAE i Babcockiem. Począwszy od 2021 roku nowa szkoła przejmie całkowicie szkolenia zaawansowane i przedoperacyjne włoskich pilotów.

Włoski zaawansowany system szkoleniowy zbudowany wokół zintegrowanego programu szkolenia opracowanego przez Leonardo już dzisiaj demonstruje swoją uniwersalność dzięki opracowanej modułowej konstrukcji sylabusa. W 61. Skrzydle szkolą się piloci, którzy docelowo będą służyć na myśliwcach czwartej i piątej generacji. Głównym narzędziem są samoloty T-346, na których szkolili się już piloci nie tylko z Włoch, ale też Stanów Zjednoczonych, Holandii, Polski, Francji, Hiszpanii, Argentyny, Grecji i Kuwejtu.

Zobacz też: Izraelskie centrum szkoleniowe M-346 gotowe

(informacja prasowa)

Leonardo