W ciągu najbliższych sześciu lat Korpus Piechoty Morskiej Korei Południowej powiększy się z 25 tysięcy do 32 tysięcy żołnierzy. Obecnie marines są zorganizowani w dwie dywizje i jedną samodzielną brygadę. Nowe siły pozwolą na stworzenie kolejnej brygady oraz oddziału śmigłowców, których głównym zadaniem będzie ochrona północnej granicy państwa na zachodnim wybrzeżu. Obecnie stacjonuje tam około 5000 żołnierzy.

Jednostka lotnicza będzie miała do dyspozycji 40 śmigłowców KUH (Korean Utility Helicopter) Surion. Poza dwoma pilotami mogą one przenosić do 11 pasażerów i są uzbrojone w dwa karabiny 7,62 mm. Surion może się wznieść na pułap 3000 metrów i osiąga prędkość do 240 km/h.

Komponent lądowy koreańskiej piechoty morskiej obecnie wyposażony jest w 60 transporterów LVTP-7, 42 sztuki AAV7A1 (zmodernizowane LVTP-7) i 60 czołgów K-1. Formalnie piechota morska znajduje się w strukturach marynarki wojennej, ale na co dzień operuje pod dowództwem wojsk lądowych.

Mimo że znaczna część koreańskich marines pochodzi z poboru, jednostki te uważane są za elitarne. Służba w piechocie morskiej uważana jest za zaszczyt, a żołnierze cieszą się uznaniem ze strony mentorów – US Marine Corps.

(strategypage.com)

US Air Force / James E. Lotz