Apache Aviation poinformowała, że wraz z końcem sezonu pokazowego 2019 jej zespół akrobacyjny przestanie być sponsorowany przez firmę Breitling. Tym samym zakończy się siedemnastoletnia historia zespołu Breitling Jet Team, ale operator samolotów ma nadzieję, że uda mu się pozyskać nowego sponsora tytularnego.

Breitling Jet Team powstał w 2003 roku – był wtedy pierwszym na świecie cywilnym zespołem akrobacyjnym latającym na samolotach odrzutowych. Zespół wykonał setki pokazów w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Był także jednym z niewielu zespołów, które oferowały możliwość przelecenia się samolotem w roli pasażera w czasie wykonywania pokazu.

Prezes Apache Aviation, Jacques Bothelin, rozpoczął poszukiwanie nowego sponsora tytularnego na rok 2020 i kolejne. Ma w tym unikalne doświadczenie, ponieważ wcześniej przyprowadził zespół pod markami Martini i Ecco/Adecco. W razie fiaska misji pozyskania jednego potężnego sponsora Bothelin ma nadzieję, że uda mu się zebrać grupę mniejszych firm chcących reklamować się za pomocą pokazów lotniczych.

Zobacz też: Koniec pokazów lotniczych w Farnborough

(aviation-news.keypublishing.com)

Maciej Hypś, Konflikty.pl