Thales podpisał kontrakt na dostarczenie katarskim siłom zbrojnym wojskowego systemu komunikacji satelitarnej. Segment naziemny dostarczony przez Thalesa umożliwi wojskom lądowym i marynarce Kataru komunikację dalekiego zasięgu w celu zwiększenia bezpieczeństwa narodowego i ochrony najważniejszych interesów kraju. Rozwiązanie zostanie dostarczone „pod klucz”, a łączone zespoły zagwarantują transfer umiejętności od firmy do klienta.

Thales dostarczy systemy niezbędne do nadawania i odbierania sygnałów za pośrednictwem satelitów oraz do przetwarzania danych na ziemi. Rozwiązanie oparto na opracowanej przez Thalesa technologii System 21, która zapewnia bezpieczną i szybką transmisję danych. System został sprawdzony i zastosowany w kilku krajach NATO.

Centrum operacji sieciowych, również dostarczone przez Thalesa, będzie używane do planowania i zarządzania całym systemem, którego operatorem będą katarskie siły zbrojne.

Rozwiązanie będzie zgodne z innymi systemami komunikacyjnymi w służbie Kataru, miedzy innymi z wojskowymi radiotelefonami i sieciami stacjonarnymi.

– Wybraliśmy firmę Thales w wyniku rygorystycznej procedury przetargowej i ponad rocznej ocenie technicznej. O wyborze firmy przesądziły zaoferowane rozwiązania techniczne – powiedział Abdulaziz Falah Al-Dosari, asystent do spraw technologii przy Ministrze Obrony.

– Chciałbym podziękować Katarczykom za zaufanie, którym obdarzyli firmę Thales. Jest to duży sukces, który wieńczy długą procedurę przetargową. Ten ważny kontrakt prezentuje dążenie firmy do stabilizacji pozycji na międzynarodowych rynkach. To wielka nagroda dla naszych zespołów, która potwierdza ich determinację i profesjonalizm. Teraz wszystkie siły wkładamy w szybkie dostarczenie systemu katarskim siłom zbrojnym – dodał Jean-Bernard Lévy, prezes i dyrektor generalny Thalesa.

(informacja prasowa, fot. Thales)