Izraelska spółka RADA Electronic Industries została wybrana przez koncern Leonardo DRS na dostarczyciela radarów dla systemów przeciwlotniczych dla US Army. Radary i same wyrzutnie będą zamontowane na transporterach opancerzonych Stryker A1 w ramach programu Initial Maneuver-Short Range Air Defense (IM-SHORAD).

Na każdym pojeździe zostaną zamontowane cztery radary MHR (Multi-mission Hemispheric Radar), które zapewnią dookólną obserwację przestrzeni powietrznej. Radary mogą wykrywać i śledzić wszystkie rodzaje statków powietrznych, w tym drony. Radary mogą działać również w czasie poruszania się pojazdu.

Pierwszy prototyp IM-SHORAD ma być dostarczony na początku 2019 roku. Następnie powstanie seria dziewięciu pojazdów przedprodukcyjnych i na podstawie ich oceny zostanie podjęta decyzja o uruchomieniu produkcji seryjnej. US Army ma zapotrzebowanie na 140 systemów tej klasy.

RADA Electronic Industries specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży radarów taktycznych dla wojsk lądowych i służb granicznych. Zajmuje się również produkcją systemów awionicznych, w tym systemów nawigacji bezwładnościowej dla samolotów i dronów.

Zobacz też: Zaprezentowano Strykera wyposażonego w rakiety

(Informacja prasowa)

RADA Electronic Industries