6 kwietnia ukaże się książka Jürgena Todenhöfera „ISIS od środka. 10 dni w «Państwie Islamskim»”. Jest to reportaż wprost z terytoriów samozwańczego Państwa Islamskiego.

Todenhöfer, urodzony 12 listopada 1940 roku, to jeden z czołowych niemieckich dziennikarzy i reporterów. Jest pierwszym człowiekiem Zachodu, któremu islamiści pozwolili pracować na opanowanych przez siebie terenach i wrócić.

Informacja o książce:

Kiedy Jurgen Todenhofer przekroczył w grudniu 2014 roku granicę i znalazł się w Turcji, kamień
spadł mu z serca. Udając się na tereny „Państwa Islamskiego”, wiedział, na jakie niebezpieczeństwo naraża się podczas każdego z 10 dni pobytu. Chęć zobaczenia z bliska życia najgroźniejszych terrorystów świata i poznania ich motywacji była jednak silniejsza niż strach.

Jak potężne i niebezpieczne jest w rzeczywistości ISIS? Co skłania jego członków do zbrodniczych czynów, które wprawiają w przerażenie cały świat? Jaka jest wizja przyszłości, którą „Państwo Islamskie” krok po kroku realizuje?

Czterystu bojowników ISIS przepędziło z Mosulu 25 000 żołnierzy i policjantów irackich wyposażonych w najnowocześniejszą broń. W ciągu kilku miesięcy ISIS podbiło teren wielkości Wielkiej Brytanii. Codziennie przyłączają się do niego bojownicy z różnych krajów. Autor nazywa ISIS dzieckiem wojny w Iraku z 2003 roku i apeluje o mądrzejszą politykę antyterrorystyczną na świecie. „ISIS od środka” pokazuje, że Zachód wciąż bagatelizuje zagrożenie, jakie stwarza „Państwo Islamskie”.

Jürgen Todenhöfer – ISIS od środka. 10 dni w «Państwie Islamskim». Przekład: Ewa Kowynia. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2015. Stron: 304. ISBN: 978-83-233-4080-5.

Jürgen Todenhöfer – ISIS od środka. 10 dni w «Państwie Islamskim». Przekład: Ewa Kowynia. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2015. Stron: 304. ISBN: 978-83-233-4080-5.