W bazie wojsk indyjskich w Kaszmirze doszło do nietypowego morderstwa. Jeden ze stacjonujących tam żołnierzy zastrzelił oficera, ponieważ ten skonfiskował należący do podkomendnego telefon komórkowy. Przedstawiciele policji i wojska badają wszystkie okoliczności zajścia.

Według informacji, do których dotarli dziennikarze BBC, Naik Kathiresan D. miał podczas służby używać telefonu komórkowego, co zostało zauważone przez majora Shikhara Thapę. Po odebraniu młodemu żołnierzowi urządzenia miało dojść do kłótni, która zakończyła się tragicznie.

Nie jest to pierwsze niecodzienne wydarzenie w kaszmirskiej bazie. Wcześniej w tym roku świat zaskoczyło nagranie, na którym indyjscy żołnierze przejeżdżali samochodem terenowym przez teren Kaszmiru z mężczyzną przywiązanym do maski i służącym jako żywa tarcza. Okazało się, że na przedstawioną na filmie osobą jest Faruk Ahmed Dar – cywil zatrzymany za udział w antyindyjskich demonstracjach (Zobacz też: Atak na indyjskich żołnierzy w Kaszmirze).

Odpowiedzialny za tę sytuację major Leetul Gogoi został niedługo później odznaczony medalem przez indyjskiego szefa sztabu generalnego generała Bipina Rawata.

(bbc.com, atimes.com)

Sclarkson, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported