Gruzińskie Wojskowe Centrum Naukowo-Techniczne Delta ujawniło pod koniec grudnia ubiegłego roku, że podpisano kontrakt w sprawie sprzedaży kilku pojazdów opancerzonych Didgori 2 w konfiguracji wozu ewakuacji medycznej. Pojazdy prawdopodobnie trafiły do Indonezji. O fakcie sprzedaży poinformował dyrektor generalny Delty Ucha Dzidzuaszwili, podsumowując wyniki przedsiębiorstwa w 2018 roku.

Nie ujawniono jednak szczegółów kontraktu ani nie potwierdzono tego oficjalnymi kanałami. Wiadomo jedynie tyle, że doszło do formalnego sygnowania umowy, wpłaty zaliczki i rozpoczęcia prac. Nie wiadomo ile pojazdów trafi ostatecznie do Indonezji, ale z treści komunikatu można wywnioskować, że będzie to ograniczona liczba. Jeśli wiadomość okaże się prawdziwa, to Dżakarta będzie drugim zagranicznym użytkownikiem tych pojazdów.

Oprócz gruzińskich sił zbrojnych korzystają z niego żołnierze wojsk lądowych Arabii Saudyjskiej. Kontrakt o wartości około 100 milionów gruzińskich lari (około 40 milionów dolarów) na dostawę stu pojazdów zawarto w styczniu 2016 roku.

Zobacz też: Indonezja będzie produkowała Pandury II

(armyrecognition.com)

materiały prasowe Delty