Google uruchomiło usługę Street View na brytyjskim okręcie podwodnym. Dzięki niej możemy zajrzeć do wnętrza i dowiedzieć się, jak wyglądało życie na jednostce tej klasy, co zostało pierwszy raz udostępnione w ten sposób.

HMS Ocelot (S17) jest jednym z dwudziestu siedmiu okrętów typu Oberon o konwencjonalnym napędzie, które służyły w Royal Navy od początku lat sześćdziesiątych. Został zwodowany w 1962 roku, a do służby wszedł w roku 1964. Był ostatnim okrętem podwodnym, który zbudowano w Chatham Dockyard dla Royal Navy. Po nim stocznia ukończyła jeszcze trzy jednostki dla kanadyjskiej marynarki wojennej. Ceremonia wycofania ze służby odbyła się po niemal trzydziestu latach, w sierpniu 1991 roku.

Obecnie okręt przebywa w Chatham Historic Dockyard w południowo-wschodniej Anglii. Jednostka stanowi atrakcję turystyczną, która ma jednocześnie uczyć społeczeństwo o roli, jaką odgrywają okręty podwodne, i o tym, jak wygląda życie podwodniaków. Możemy w związku z tym na ekranie własnego komputera zobaczyć, w jakich warunkach przebywali marynarze Royal Navy.

(huffingtonpost.co.uk)