Gry wojenne. Patton, Monty i Rommel

Starcie trzech największych dowódców II wojny światowej. Przyszłość Europy zależała od wyniku ich gry. Patton, Montgomery i Rommel – tytani wojny pancernej i militarni geniusze. Gdyby postawić ich na jednym ringu, polałaby się krew.

Gry wojenne to książka o zaciekłej rywalizacji trzech wielkich dowódców. Od pancernych rajdów po pustynnym piachu, przez inwazję na zbyt małą dla tej trójki Sycylię aż do kulminacyjnego starcia na plażach Normandii – stawką jest wygranie wojny.

Terry Brighton pokazuje, jak historia i losy całych armii zależą od emocji i wielkich ambicji charyzmatycznych dowódców.

Patton o Rommlu: „Obie armie mogłyby się nam przypatrywać. Ja strzelałbym do niego, on do mnie. Gdybym go zabił, zostałbym mistrzem. Ameryka wygrałaby wojnę”.

Rommel o Montym: „Montgomery to fachowiec. Nigdy nie popełnił poważnego błędu”.

Monty o Pattonie: „Mam nadzieję, że Patton zamiast się ciągle przechwalać, zacznie działać”.

Patton o Montym: „mały, zarozumiały Angol (…); w każdej chwili mogę pokonać w walce tego małego pierdołę”.

Czytaj fragment książki – jeszcze przed premierą

Terry Brighton – brytyjski pisarz i historyk wojskowości. Autor uznanej Szarży lekkiej brygady. Obecnie mieszka wraz z żoną Lindą w niewielkiej miejscowości Tamaimo leżacej na zboczach wulkanu Teide na Teneryfie.

Gry wojenne. Patton, Monty i Rommel
Terry Brighton
tyt. oryg. Masters of Battle. Monty, Patton and Rommel at War
tłum. Anna Sak
data premiery: 27 stycznia 2011
seria: Gry wojenne, historia

Pluton. Bohaterowie w Ardenach

Alex Kershaw jak nikt inny potrafi przenieść czytelnika z wygodnego fotela wprost na linię frontu!

Od kilku dni pada śnieg. Na obrzeżach belgijskiego miasteczka Lanzerath stacjonuje pluton amerykańskiej 99. Dywizji Piechoty. Osiemnastu młodych żołnierzy dopiero co ukończyło szkolenie i zostało wysłanych do Europy. Otrzymali jasny rozkaz: „Okopać się i czekać!”.

Nic nie zapowiadało, by poranek 16 grudnia 1944 roku był początkiem największej bitwy, jaką podczas drugiej wojny światowej stoczyła armia amerykańska. O godzinie 5.30 rozpoczął się potężny ostrzał artyleryjski, a niespełna trzy godziny później do walki ruszyły elitarne jednostki pancerne i spadochronowe Wehrmachtu oraz SS.

Dowodzony przez dwudziestolatka pluton do ostatniego naboju bohatersko odpierał ataki przeważających sił nieprzyjaciela. Najgorsze było jednak dopiero przed nimi.

Czytaj fragment książki – jeszcze przed premierą

Alex Kershaw – urodzony w Wielkiej Brytanii autor bestsellerów Tak niewielu i Ucieczka z głębin. Opublikował również dwie książki biograficzne: Jack London. Życie bez wytchnienia oraz Capa. Krew i szampan. Były dziennikarz i autor scenariuszy filmowych, obecnie mieszka w Williamston w amerykańskim stanie Massachusetts.
www.alexkershaw.com

Pluton. Bohaterowie w Ardenach
Alex Kershaw
Tyt. oryg. The Longest Winter. The Battle of the Bulge and the Epic Story of World II’s Most Decorated Platoon
tłum. Anna Sak
data premiery: 27 stycznia 2011
seria: Gry wojenne, historia

W serii GRY WOJENNE ukażą się:

  • Ben Macintyre, Operation „MinceMeat“ – marzec 2011
  • Nicholas Best, Game over – kwiecień 2011