W czasie targów Farnborough International Airshow FN Herstal prezentuje cyfrowe wyposażenie dla śmigłowców wojskowych nazwane FB Airborne Digital Suite. Pakiet ma zwiększać możliwości operacyjne w zasadzie każdego typu śmigłowca i składa się z trzech elementów.

Pierwszym jest D-HUD, który zwiększa precyzję celowania, poprawia świadomość sytuacyjną pilota i redukuje obciążenie załogi pracą. Producent zapewnia, że D-HUD jest łatwy w integracji i, wykorzystując najnowszą technikę optyczną, wypracowuje najlepsze rozwiązania balistyczne. Dzięki temu nawet stare śmigłowce mogą być wyposażone w nowoczesne systemy celownicze.

Drugim elementem zestawu jest cyfrowy panel sterowania D-PC (Digital Pod Controller). Ten zupełnie nowy system zarządzania uzbrojeniem jest przeznaczony do kierowania ogniem z zasobników z karabinami i niekierowanymi wyrzutniami rakiet. D-PC jest połączony z zasobnikami z uzbrojeniem przez standardowe łącze MIL-STD-1760.

Trzecim elementem jest zasobnik z uzbrojeniem D-Pod z karabinem FN M3P. Zasobnik występuje w trzech wariantach – z zapasem amunicji 250 i 400 sztuk lub 250 nabojami i trzema wyrzutniami rakiet niekierowanych. Zasobnik D-Pod może być kierowany przy pomocy D-PC lub systemu kierowania ogniem innego producenta. Zasobnik może być montowany nie tylko na śmigłowcach, ale też na samolotach poddźwiękowych.

Zobacz też: Próby poligonowe H145M z systemem HForce

(Informacja prasowa)

FN Herstal