Boeing realizuje umowę zawartą z US Marine Corps na modernizację i dostawę trzydziestu samolotów wielozadaniowych F/A-18C. Poddane modernizacji samoloty pochodzą ze składowiska Davis-Monthan w Arizonie. Ulepszone samoloty noszą oznaczenie F/A-18C+.

Prace są realizowane w zakładach Boeinga w Cecil Field na Florydzie. Pierwsze dwa samoloty zostały już przekazane piechocie morskiej. Pięć kolejnych znajduje się w różnych fazach remontu, a cztery następne mają się zjawić w warsztatach we wrześniu. Do modernizacji zostały wybrane samoloty z najmniejszą liczbą wylatanych godzin. Prowadzone przez Boeinga prace polegają na wzmocnieniu lub wymianie elementów konstrukcji samolotu, tak by mogły wylatać 8000 godzin, zamiast standardowych 6000. Ponadto unowocześniona zostanie awionika, a także radar AN/APG-65.

W tej chwili w zakładach w Cecil Field znajduje się czterdzieści siedem różnych wersji F/A-18, które przechodzą tam przeglądy i remonty. Te same zakłady zajmują się także konwersją starych myśliwców F-16 na bezzałogowe cele powietrzne QF-16. Dotychczas dokonano trzynastu, z dziewięćdziesięciu siedmiu zaplanowanych, modyfikacji.

(ainonline.com, fot. U.S. Navy/Mate 3rd Class Jonathan Chandler)