Izraelski koncern Elbit poinformował o podpisaniu kontraktu na modernizację pojazdów pancernych nieujawnionemu klientowi z Azji. Realizacja kontraktu zajmie dwa lata.

Za realizację programu modernizacji, wartego około 80 milionów USD, odpowiadać będzie specjalizująca się w urządzeniach optoelektronicznych spółka-córka Elbitu Elop. Z oficjalnego oświadczenia wynika, że modernizacja będzie się koncentrować na urządzeniach obserwacyjnych oraz systemie kierowania ogniem pojazdów. W skład pakietu wejdą także urządzenia do obserwacji nocnej.

Dokładnie trzy dni wcześniej, 17 marca, Elbit poinformował o innym kontrakcie. Tym razem przedmiotem umowy jest dostawa sprzętu do walki elektronicznej o łącznej wartości 115 milionów USD. Również tym razem nie ujawniono klienta, ograniczając się jedynie do określenia go, jako „państwa Azjatyckiego”. Także ten kontrakt ma zostać zrealizowany w przeciągu dwóch lat. Być może w obu wypadkach chodzi o ten sam kraj.

Elbit znany jest z produkcji szerokiej gamy wojskowego sprzętu elektronicznego, optoelektronicznego oraz systemów dowodzenia i kierowania walką. W ostatnim czasie spore uznanie zdobyły także bezzałogowce rodziny Hermes.

(elbitsystems.com)