Rosyjskojęzyczne media społecznościowe obiegło nagranie, które wyemitowano w turkmeńskiej telewizji. Na nagraniu widać prezydenta Gurbangulego Berdimuhamedowa podczas inspekcji oddziału stacjonującego pod Aszchabadem. Tego rodzaju wizyty nie są zazwyczaj niczym niezwykłym. Tym razem jednak głowa państwa postanowiła pochwalić się swoimi umiejętnościami strzeleckimi, co wywołało salwy śmiechu internautów.

Państwowa agencja prasowa z niebywałym entuzjazmem zachwycała się celnością i wprawą, z jaką prezydent posługuje się różnymi rodzajami broni, wieńcząc pokaz rzucaniem nożami do tarczy. Oprócz dość sztywnych ruchów uwagę internautów zwrócił sposób, w jaki Berdimuhamedow strzelał z pistoletu. W typowo hollywoodzkim stylu, trzymając broń w jednej ręce, oddał kilka strzałów do znajdującego się dość blisko celu.

Groteskowości nagraniu dodaje to, iż ludzie przyklaskujący z podziwem występowi prezydenta są nie zwykłymi żołnierzami, lecz wysokimi rangą urzędnikami. Wśród nich znaleźli się między innymi szef policji, prokurator generalny i szef tajnych służb.

(eurasianet.org)

Bjørn Christian Tørrissen, Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0