W najbliższą sobotę – 5 października – zostanie zorganizowany dzień otwarty 44. Bazy Lotnictwa Morskiego. Lotnisko będzie otwarte od godziny 9 do 14. Przewidziano wiele atrakcji, w tym pokazy w powietrzu.

Jeśli chodzi o pokazy dynamiczne, w powietrzu zaprezentują się śmigłowce Marynarki Wojennej Mi-14 i SH-2, a także para Su-22 z Sił Powietrznych. Ponadto nie lada atrakcją powinien być konkurs zrzutu tratwy ratunkowej do celu w wykonaniu samolotów Bryza. Na zakończenie pokazu dynamicznego grupa ratownictwa lotniskowego przeprowadzi symulowaną operację gaszenia pożaru samolotu Bryza i ewakuacji jego załogi.

Dodatkowo do zobaczenia będzie także wystawa statyczna statków powietrznych lotnictwa morskiego i wyposażenia Nadbrzeżnego Dywizjonu Rakietowego, który również stacjonuje w tej bazie.

Brama główna lotniska będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach od 9 do 14. Początek pokazów w powietrzu zaplanowano na godzinę 10:30. W okolicy bramy głównej będą zorganizowane parkingi. Spod bramy jednostki na płytę lotniska będzie można dojechać bezpłatnym autobusem. Na terenie lotniska nie będą dostępne punkty gastronomiczne.

(bl.mw.mil.pl)