Rozpoczęła się druga część największych, corocznych wojskowych ćwiczeń prowadzonych przez Tajwan. O ich wyjątkowość świadczy udział wszystkich trzech rodzajów wojsk, a także towarzyszące im sprawy związane z walką elektroniczną. Ministerstwo Obrony potwierdziło, że ćwiczenia rozpoczęły się 16 lipca, ale odmówiło podania dalszych szczegółów. Głównym problemem jest zagrożenie płynące ze strony ChRL.

Obecnie przeprowadzana komputerowe symulacje są elementem podsumowania pierwszego etapu ćwiczeń, które odbyły się w kwietniu bieżącego roku i obejmowały zagadnienia walki asymetrycznej. Głównym zadaniem było zbadanie możliwości do odparcia ataku ze strony ChRL. Wnioski z obecnie trwających ćwiczeń zostaną zastosowane w praktyce w następnym roku, podczas kolejny ćwiczeń „Han Kuang”.

Komputerowy etap ćwiczeń prowadzonych przez Tajwan będzie skupiał się na zdolnościach do prowadzenia walki elektronicznej oraz informacyjnej, gotowości bojowej helikopterów bojowych i samolotów stosowanych do walki z okrętami podwodnymi.

Ponadto podczas ćwiczeń zostaną zbadane środki zaradcze przeciwko chińskim atakom z użyciem rakietowych pocisków kierowanych dalekiego zasięgu, pocisków oraz bezpilotowych statków latających. Wszystko po to, aby wzmocnić tajwańską obronę powietrzną.

(defensenews.com)