Honeywell Aerospace poinformował o podpisaniu długoterminowej umowy z holenderskimi siłami powietrznymi. Obejmująca usługi serwisowe umowa znacznie uprości zamawianie części zamiennych, prowadzenie modernizacji czy integrację różnych urządzeń z samolotami. Awionika, silniki i inne wyposażenie Honeywella znajduje się w ponad stu holenderskich statkach powietrznych, w tym w F-16, C-130, AH-64 czy CH-47.

– Dzięki temu porozumieniu Honeywell i Siły Powietrzne Holandii mogą współpracować przy pracach serwisowych znacznie szybciej, umożliwiając powrót samolotu w powietrze tak szybko, jak to jest możliwe – powiedział Steve Lien, wiceprezes Honeywell Aerospace. Firma współpracuje z Holandią od 1995 roku, gdy miała miejsce pierwsza dostawa CH-47 wyposażonych w awionikę i silniki pochodzące od tego producenta.

Umowa stanowi także bazę dla przyszłego kontraktu opartego na prowizjach, w którym Honeywell zobowiąże się do utrzymywania dostępności samolotów do wykonywania zadań na określonym poziomie przez cały czas. Podobne umowy są standardowym elementem cywilnej części działalności firmy, której produkty znajdują się w samolotach niemal każdej linii lotniczej na świecie.

(ainonline.com, fot. Maciej Hypś, konflikty.pl)

Maciej Hypś, konflikty.pl