W czasie odbywających się w Stambule targów zbrojeniowych International Defense Industry Fair spółka Turkish Aerospace Industries po raz pierwszy zaprezentuje publicznie najnowszy śmigłowiec szturmowy Ağır Sınıf Taarruz Helikopter (ASTH), szerzej znany jako ATAK-2. Dodatkowo targi staną się miejscem debiutu samolotu bezzałogowego Anka Aksungur, wcześniej znanego jako Anka-2.

Prezes TAI Temel Kotil podkreśla kluczowe znaczenie targów dla swojej firmy i dla całego tureckiego przemysłu obronnego. Tegoroczna edycja imprezy ma służyć przede wszystkim do rozpoznania rynku i oszacowania potencjału eksportowego nie tylko dwóch najnowszych produktów, ale również tych obecnych na rynku już od pewnego czasu.

– Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować w naszym kraju pełną gamę naszych produktów i projektów, które realizujemy zgodnie ze wszystkimi międzynarodowymi standardami i wymaganiami – powiedział Temel Kotil. – Dzięki tym projektom opracowywanym przez rodzimych inżynierów  Turkish Aerospace Industries stanie się jeszcze bardziej znaczącym w świecie producentem z branży lotniczej i zbrojeniowej.

Zobacz też: Nowe rozdanie w sprawie Altaya

(Informacja prasowa)

Turkish Aerospace Industries