– David Petraeus zrezygnował ze stanowiska dyrektora w związku z doniesieniami o romansie pozamałżeńskim – poinformował w piątek James Clapper, szef Narodowego Zarządu Wywiadu. Powiedział również, że oznacza to utratę jednej z najbardziej szanowanych osób publicznych w Stanach Zjednoczonych.

W orędziu do pracowników CIA Petraeus oznajmił, że w celu złożenia rezygnacji udał się do Białego Domu i poprosił prezydenta o pozwolenia na ustąpienie ze stanowiska, motywując swoją decyzję powodami osobistymi. Były już szef CIA oświadczył, że będąc żonaty od ponad trzydziestu siedmiu lat, okazał wielką słabość i głupotę, angażując się w romans pozamałżeński. Równocześnie stwierdził, że takie zachowanie jest niedopuszczalne, zarówno dla męża, jak i dla człowieka stojącego na czele wielkiej organizacji.

Dziś po południu prezydent Barack Obama przyjął jego rezygnację, wyrażając podziw dla jego osoby i dziękując za służbę Stanom Zjednoczonym.

Petraeus przejął stery Centralnej Agencji Wywiadowczej nieco ponad rok temu, we wrześniu 2011 roku. Wcześniej od 10 lipca 2010 roku do 18 lipca 2011 roku dowodził siłami NATO w Afganistanie.

(defensenews.com)