20 maja na rynku ukaże się drugi tom książki Pawła Majki i Radosława Rusaka „Czerwone żniwa”. Powieść to osadzona w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku wizja alternatywnej rzeczywistości, w której NATO i Układ Warszawski stają przeciw sobie.

Trwa trzecia wojna światowa, mordercze zmagania w Europie wchodzą w decydującą fazę. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z założeniami sztabowców Układu Warszawskiego. Wojska NATO zmobilizowały siły i rzuciły rezerwy w rozpaczliwym kontrnatarciu. W Moskwie dochodzi w związku z tym do zakulisowych rozgrywek, a walka wywiadów staje się brutalniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać. Żołnierze polskiego 1. Batalionu Szturmowego znów znajdą się w samym centrum wydarzeń. A przed nimi i przed wyjątkowym oddziałem Specnazu stanie najważniejsze wyzwanie – odkrycie, kto naprawdę jest ich wrogiem.

Fragment książki możecie przeczytać w naszym serwisie. Niedługo opublikujemy również jej recenzję. Książka jest do kupienia między innymi w księgarni internetowej wydawnictwa Znak.

Zobacz też: Polityka zagraniczna ZSRR w latach 1980-1985