Izraelski Elbit Systems zaprezentuje na targach w Farnborough swoją ofertę modernizacji kokpitów samolotów wojskowych opartą na rozwiązaniach cywilnych. W ostatnim czasie możliwości izraelskiej spółki w tym segmencie rynku powiększyły się dzięki przejęciu firmy Universal Avionics.

Elbit uważa, że ograniczenia budżetowe w poszczególnych państwach i coraz bardziej powszechne wymogi dostosowywania wyposażenia samolotów wojskowych do cywilnych regulacji lotniczych czynią jego ofertę bardzo atrakcyjną. Ponadto zastosowanie rozwiązań cywilnych powoduje dostępność produktu od ręki i jest tańsze.

Proponowany przez Elbit pakiet urządzeń do zarządzania lotem, nawigacji i łączności przeznaczony jest dla wielu rodzajów statków powietrznych w służbie państwowej – śmigłowców, samolotów transportowych i specjalnych. Pakiet składa się z systemu zarządzania lotem, czterech głównych ekranów wielofunkcyjnych i systemu łączności opracowanych przez Universal Avionics oraz ulepszonego systemu wizyjnego, wyświetlacza HUD i opcjonalnie wyświetlacza nahełmowego opracowanych bezpośrednio przez Elbit.

Zobacz też: Elbit prezentuje inteligentne hełmy lotnicze

(informacja prasowa)

Elbit Systems