W środę 17 lipca Wojskowe Siły Powietrzne Rosji rozpoczęły zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia w zachodniej części kraju z udziałem „największej w historii liczby samolotów uderzeniowych Su-34”.

Do ćwiczeń, które odbywają się w bazie lotniczej Woroneż, wydzielono ponad czterdzieści samolotów i śmigłowców z Zachodniego Okręgu Wojskowego. Do dyspozycji żołnierzy oddano dziesięć lotnisk wojskowych i dwa poligony.

Su-34 odbędą przeszło osiemdziesiąt lotów bojowych o łącznej długości ponad czterech tysięcy kilometrów. Jednocześnie samoloty wykonają symulowane misje uderzeniowe w przestrzeni powietrznej piętnastu obszarów wojskowo-administracyjnych w Zachodnim Okręgu Wojskowym. Dwie eskadry Su-34 zaatakują wroga w powietrzu i przeprowadzą rajdy na cele naziemne, w tym lotniska, które będą bronione przez Su-27, MiG-i-31 i systemy obrony przeciwlotniczej. Plan gier wojennych przewiduje również próby penetracji wrogiej obrony powietrznej i elektronicznych systemów zagłuszania. Ponadto uczestnicy zajmą się operacjami zwiadu lotniczego i tankowaniem w powietrzu.

(en.rian.ru)