Brazylijski korpus piechoty morskiej odebrał dwadzieścia zmodernizowanych transporterów opancerzonych AAV7A1. Wszystkie wozy dostarczono z zakładów BAE Systems w Yorku w stanie Pensylwania do portu morskiego Sepetiba. Następnie przetransportowano je do bazy marynarki w Itaguaí, skąd trafią do batalionu pływających transporterów opancerzonych w São Gonçalo, w południowo-wschodniej Brazylii, w regionie metropolitalnym Rio de Janeiro-Niterói.

Tym samym BAE Systems zrealizował kontrakt o wartości 82 milionów dolarów. Umowa z 2015 roku jest częścią większego kontraktu, opiewającego na 117,5 miliona dolarów, zakładającego dodatkowo unowocześnienie dwóch AAV7 w wersji wozu dowodzenia i jednego wozu zabezpieczenia technicznego.

W wyniku modernizacji AAV7 do standardu RAM/RS zwiększyła się ich szybkość i niezawodność. Wymieniono silnik i układ przeniesienia napędu, a także wzmocniono zawieszenie.

Wraz z pojazdami do brazylijskiej piechoty morskiej trafiły również narzędzia, części zamienne i wyposażenie testowe, które zapewni właściwe serwisowanie transporterów w okresie szkoleniowym. BAE Systems zadbało również o wyszkolenie załóg amfibii.

Po dostarczeniu AAV7A1 do batalionu w São Gonçalo przejdą one inspekcję, a następnie zostaną pomalowane i instalowany będzie sprzęt łączności. Tak przygotowane pojazdy uzyskają gotowość operacyjną.

Oprócz Brazylii AAV7 używany jest przez piechotę morską wielu państw, między innymi Japonii, Tajlandii, Tajwanu i Stanów Zjednoczonych.

Zobacz też: BAE Systems zbuduje ACV 1.1

(armyrecognition.com)

materiały prasowe BAE Systems