Nigeryjski generał dywizji Lucky Irabor poinformował podczas konferencji prasowej o zatrzymaniu 126 osób podejrzanych o przynależność do Boko Haram. Wszyscy aresztowani zamieszkiwali obóz dla uchodźców wewnętrznych w Damboa w stanie Borno. O operacji poinformowano w środę 17 maja podczas spotkania z dziennikarzami w Maiduguri.

Zatrzymania poprzedzone zostały śledztwem w sprawie ataku terrorystów na nigeryjskich żołnierzy stacjonujących w Sabon Gari. Podczas wyjaśniania incydentu natrafiono na poszlaki sugerujące, że wycofujący się bojownicy mogli przeniknąć do obozu dla uchodźców wewnętrznych. W trakcie przeszukań w Damboa wśród mieszkańców zidentyfikowano jednego z napastników biorących udział w ataku na Sabon Gari.

Według generała Irabora członkowie Boko Haram mogą nie tylko przenikać do obozów, ale również próbować wykradać z nich żywność. Po utracie kontroli nad lasami Sambisa sytuacja ekstremistów znacznie się pogorszyła. Odcięci od baz, zmuszeni zostali do poszukiwania alternatywnych metod zdobywania prowiantu, takich jak ataki na konwoje.

Zobacz też: Cztery zamachy Boko Haram na uchodźców

(premiumtimesng.com)