Koncern BAE Systems podejmie się remontu połączonego z modernizacją niszczyciela rakietowego USS Bulkeley (DDG 84) typu Arleigh Burke. Kontrakt przyznany przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych ma wartość 114,5 miliona dolarów,. Nie jest to wartość ostateczna, gdyż ustalona kwota być może wzrośnie do 136,2 miliona dolarów. Stanie się tak, gdy wykorzystane będą wszystkie opcje kontraktu.

Przegląd remontowy i modernizacja odbywać się będą w stoczni Norfolk Ship Repair w Wirginii, należącej do BAE Systems. Okręt wejdzie tam w marcu i niemal od razu rozpocznie się pierwszy etap prac, podczas którego stoczniowcy sprawdzą i ocenią stan poszycia kadłuba i nadbudówki. Potem przejdą do wymiany niesprawnych i przestarzałych podzespołów, w tym instalacji elektrycznej. Równocześnie modernizowane będzie uzbrojenie okrętu i system zarządzania walką.

Według obecnych złożeń prace stoczniowe zakończą się do czerwca 2020 roku, po czym USS Bulkeley przejdzie wymagane prób, w czasie których zespół złożony z przedstawicieli marynarki i koncernu zbada poprawność działania zamontowanych komponentów.

Ostatnim ważnym epizodem w historii niszczyciela był udział w manewrach „Trident Juncture”, które odbyły się w dniach 25 października – 23 listopada 2018 roku. Bulkeley dostąpił zaszczytu wzięcia udziału w historycznym wydarzeniu, którym było przejście za koło podbiegunowe lotniskowcowej grupy bojowej, której przewodził USS Harry S. Truman (CVN 75) typu Nimitz.

Zobacz też: US Navy przetestowała „Littoral Combat Group”

(navyrecognition.com)

US Navy / Mass Communication Specialist 2nd Class K. Anderson