Do zdarzenia doszło Pakistanie, a dokładnie w pakistańskiej prowincji Beludżystan, gdzie konwój mający dostarczyć paliwo dla wojsk NATO w Afganistanie został zaatakowany przez niezidentyfikowanych bojowników poruszających się na motocyklach. Przy użyciu prostej broni, jaką są karabiny maszynowe, zniszczone zostały trzy cysterny. Dobrą wiadomością jest to, iż atak nie przyniósł ofiar śmiertelnych wśród ludzi biorących udział w eskortowaniu ciężarówek z paliwem.

Proliferacja broni, a także techniki i technologii ich wytwarzania powoduje, iż stają się one coraz bardziej dostępne, także dla grup zbrojnych czy ugrupowań terrorystycznych. Tego typu proceder zmusza przede wszystkim państwa oraz organizacje międzynarodowe do przedsiębrania odpowiednich środków w celu obrony przed niespodziewanymi atakami.

Tego typu zdarzenia są bardzo powszechne w Pakistanie ze względu na przebiegające przez niego szlaki wykorzystywane do zaopatrywania wojsk Sojuszu w Afganistanie. Bojownicy starają się odciąć NATO od zasobów, aby pogorszyć jego sytuację i utrudnić stabilizowanie sytuacji w tym kraju.

(en.rian.ru)