W czwartek 27 kwietnia około godziny 4.00 rano czasu miejscowego doszło do ataku na bazę wojsk indyjskich w Panzgamie w dystrykcie Kupwara w stanie Dżammu i Kaszmir. W wyniku ataku śmierć poniosło trzech żołnierzy, a pięciu zostało rannych. Dwóch napastników zostało zastrzelonych podczas próby ucieczki, a jeden zbiegł, korzystając z osłony nocy.

Atakującym udało się przeniknąć przez pierwszy system zabezpieczeń i dostać się do wnętrza obozu, gdzie otworzyli ogień do niczego niespodziewających się żołnierzy. Według naocznych świadków próbowali oni dotrzeć do kwater oficerskich, gdzie skoszarowanych pozostawało około tysiąca osób. Dzięki szybkiej kontrakcji udało się jednak zmusić napastników do odwrotu w kierunku zewnętrznych zabudowań obozu.

Dopiero przybycie na miejsce Grupy Szybkiego Reagowania ostatecznie skłoniło atakujących do ucieczki. Przy zabitych odnaleziono między innymi trzy karabiny AK, jeden pistolet, granaty ręczne, zestawy do komunikacji radiowej i urządzenia nawigacyjne.

Ataki na indyjskie posterunki w spornym z Pakistanem Kaszmirze nie należą do rzadkości. Nieczęsto jednak napastnicy działają tak śmiało i udaje im się zinfiltrować obiekty wojskowe.

(timesofindia.indiatimes.com)

BOMBMAN, na licencjiCreative Commons Attribution 2.0 Generic