Osiemnaście osób zginęło, a dziesięć zostało uprowadzonych w wyniku ataku oddziału Boko Haram na wioskę położoną we wschodniej części Czadu, w pobliżu granicy z Nigrem. Doniesienia te zostały potwierdzone przez czadyjskie siły zbrojne w niedzielę 22 lipca. Według świadków bojownicy wjechali do wioski około 21.00 czasu miejscowego i rozpoczęli szturm na zabudowania cywilne.

Napastnicy zaatakowali wioskę, nie dając mieszkańcom czasu na zorganizowanie skuteczniej obrony. Spośród zabitych jedynie dwie osoby zostały zastrzelone. Pozostałe ofiary odnaleziono z poderżniętymi gardłami. Przed opuszczeniem osady terroryści porwali dziesięć kobiet.

Ataki na terytorium Czadu stają się coraz powszechniejsze, zmuszając siły zbrojne do większej koncentracji uwagi na zachodniej granicy państwa. W maju tego roku w wyniku uderzenia Boko Haram na posterunek czadyjskiej armii śmierć poniosło czterech urzędników i jeden żołnierz.

Również siły zbrojne Nigru aktywnie uczestniczą w zwalczaniu komórek organizacji na swoim terytorium. Przedstawiciele wojsk lądowych poinformowali, iż w wyniku sobotniej operacji udało się wykryć i zniszczyć kryjówkę terrorystów w południowej części kraju. Żołnierzom udało się zneutralizować dziesięciu terrorystów zaskoczonych w bazie.

Zobacz też: Wojska lotnicze Czadu mają zespół pokazowy na Su-25?

(vanguardngr.com)

Sgt. Derek Hamilton