Działający w Kamerunie anglojęzyczni separatyści opublikowali nagranie przedstawiające urzędnika, którego porwali pod koniec lutego. Grożą, że zamordują jeńca, jeśli rząd nie uwolni czterdziestu siedmiu aresztowanych ambazońskich partyzantów.

Los pojmanych pod koniec stycznia bojowników nie jest znany. Wiadomo jedynie, że zostali pochwyceni na terytorium Nigerii i przetransportowani do Kamerunu.

Na nagraniu opublikowanym przez separatystów widać porwanego 26 lutego Aarona Abinboma. Uprowadzony z położonego w północno-wschodniej części kraju miasta Batibo urzędnik oświadczył, że separatyści domagają się dowodu, że ich towarzysze broni nadal żyją. Jeśli rząd nie ulegnie naciskom bojowników w ciągu czterdziestu ośmiu, Abinbom ma zostać stracony.

W niewoli ambazońskich separatystów znajduje się dwóch kameruńskich urzędników. Oprócz Aarona Abinboma z Batibo został uprowadzony również Joseph Namata, jednak jego los pozostaje nieznany. Rzecznik prasowy rządu Kamerunu Issa Tchiroma odmówił komentarza w sprawie żądań separatystów.

Zobacz też: Kamerun wysyła dodatkowe siły do regionów anglojęzycznych

(voanews.com)

US Army / Sgt. Austin Berner