US Army cierpi na niedobór rekrutów. Aby wypełnić założenia na rok budżetowy 2019, kończący się 30 września, musi pozyskać jeszcze 3300 chętnych do służby w piechocie. Aby zachęcić potencjalnych kandydatów, US Army proponuje bonusy finansowe sięgające nawet 40 tysięcy dolarów.

– W maju wiedzieliśmy, że zabraknie nam rekrutów, więc szybko zwróciliśmy się do wyższego dowództwa z prośbą o maksymalizację bonusów dla kandydatów na specjalizację 11X – powiedział generał Frank Muth, szef Dowództwa Rekrutacyjnego.

Specjalizacja 11X oznacza stanowisko zwykłego żołnierza piechoty. Maksymalną stawkę 40 tysięcy dolarów otrzyma rekrut, który podpisze kontrakt na sześć lat. Za trzyletnią służbę można dostać 20 tysięcy, za czteroletnią – 25 tysięcy, a za pięcioletnią – 30 tysięcy dolarów. Standardowy bonus wypłacany rekrutom przed podniesieniem stawek wynosił 15 tysięcy dolarów za sześcioletni kontrakt. Warunkiem jest podpisanie kontraktu i stawienie się w centrum szkoleniowym w Fort Benning do 30 września.

W celu pozyskiwania nowych rekrutów amerykańskie siły zbrojne stosują różne formy promocji – od sponsoringu w sporcie do gier komputerowych. Mimo to w roku budżetowym 2018 do wypełnienia celu zabrakło 6500 kandydatów. Większe bonusy mają zaradzić podobnemu zagrożeniu w tym roku.

Zobacz też: Jaka będzie przyszłość szkolenia żołnierzy US Army?

(military.com)

US Army