Związany z broniącą praw człowieka organizacją Memoriał kaukaski serwis Kavkaz-uzel opublikował dane dotyczące liczby ofiar konfliktu pomiędzy siłami rządowymi a islamskim zbrojnym podziemiem.
Według danych kaukaskiej organizacji liczba ofiar od początku 2012 roku wyniosła 258 osób, w tym 163 zabitych i 95 rannych.

Wśród zabitych znalazło się 24 cywili, 57 funkcjonariuszy, lub współpracowników struktur siłowych oraz 82 osoby należące (według danych „siłowików”) do zbrojnych ugrupowań islamskich. Z 95 rannych, 11 osób to cywile, 82 osoby związane ze strukturami siłowymi i 3 bojowników.

Najwięcej ofiar było w Dagestanie: 83 zabitych i 33 rannych. Na drugim miejscu uplasowała się Czeczenia z 36 ofiarami śmiertelnymi i 42 rannymi, dalej Kabardyno-Bałkaria, gdzie zginęły 32 osoby, a 11 odniosło obrażenia. W Osetii Północnej-Alanii, Inguszetii i Kraju Stawropolskim było w sumie 21 ofiar. W Piatigorsku w Kraju Stawropolskim zginął przewodniczący lokalnego muzułmańskiego muftiatu.

Wszystkie liczby podawane są w przybliżeniu, ponieważ nie wszystkie informacje o ofiarach docierają do środków masowego przekazu. Podana ilość ofiar oparta jest na wiadomościach podanych przez ogólnodostępne źródła.

(www.kavkaz-uzel.ru)