Tradycyjnie jednym z elementów MSPO w Kielcach są wystawy narodowe przemysłów obronnych różnych państw. Do tej pory od 2004 roku swoje osiągnięcia prezentowały: Niemcy, Francja, Izrael, Stany Zjednoczone, Szwecja, państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja i Norwegia.
Podczas jubileuszowego 25. MSPO potencjał obronny zaprezentowała Korea Południowa. W Kielcach pojawili się przedstawiciele tamtejszego ministerstwa obrony z ministrem do spraw administrowania programami obronnymi Jei Guk Jeonem na czele i wysłannicy dwudziestu przedsiębiorstw z tego kraju. Wystawa narodowa Korei Południowej zapowiadana była szumnie jako podkreślenie współpracy sektorów obronnych obu krajów. Podwozia południowokoreańskich haubic K9 wykorzystywane są w polskich Krabach, a całe zestawy kupiło już kilka państw, w tym Indie i Finlandia.
Według danych publikowanych przez Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badań nad Pokojem sprzedaż południowokoreańskiego uzbrojenia w latach 2012–2016 pozwoliła Seulowi uplasować się na trzynastym miejscu wśród największych eksporterów broni na świecie. Jak na państwo zajmujące tak dobrą lokatę w tak zacnym rankingu Korea Południowa przedstawiała się w Kielcach dość blado, także na tle polskiej zbrojeniówki. Kłuł w oczy zwłaszcza brak ciężkiego sprzętu, choćby w minimalnej liczbie. Wzorem lat ubiegłych dla porządku przyjrzyjmy się sprzętowi przywiezionemu przez bogatsze państwo z Półwyspu Koreańskiego.
Południowokoreańscy wystawcy zaprezentowali serię modeli w pomniejszonej skali. Gąsienicowy bojowy wóz piechoty K21 waży 25 ton, na jego pokładzie mieści się dziewięciu żołnierzy desantu i trzyosobowa załoga. K21 może jechać z prędkością 70 kilometrów na godzinę w terenie, w wodzie zaś pływa z maksymalną prędkością 7 kilometrów na godzinę. Na jednym baku paliwa przejedzie 450 kilometrów. Uzbrojeniem K21 jest armata kalibru 40 milimetrów i sprzężony karabin maszynowy kalibru 7,62 milimetrów.
Model samobieżnej haubicy K9 Thunder kalibru 155 milimetrów. Ostatnie informacje wskazują, że Hanwha Techwin ma duże nadzieje na ich eksport do Egiptu. Z kolei wybuch w jednej z haubic podczas ćwiczeń południowokoreańskiej artylerii przy granicy z Koreą Północną może negatywnie wpłynąć na zakup K9 przez Indie.
Wóz amunicyjny z systemem ładującym K10 zabudowany na tym samym podwoziu co K9. Koreańskie wojska lądowe otrzymały 179 takich pojazdów. K10 waży 47 ton, rozwija prędkość 62 kilometrów na godzinę i napędzany jest niemieckim silnikiem MTU MT 881 Ka-500 o mocy 1000 koni mechanicznych. Do samoobrony służy montowany na dachu karabin maszynowy kalibru 7,62 milimetra.
Model wyrzutni niekierowanych pocisków rakietowych Chunmoo, w którym zastosowano dość niekonwencjonalne zestawienie dwóch pakietów rakiet o innych kalibrach. Pierwszy zawiera sześć pocisków kalibru 239 milimetrów o zasięgu 160 kilometrów, drugi zaś – dwadzieścia rakiet kalibru 130 milimetrów o zasięgu 80 kilometrów. Istnieje możliwość uzbrojenia Chunmoo w amerykańskie pociski z M270 MLRS. Wszystko po to, aby zwalczać północnokoreańską artylerię dalekiego zasięgu.
Samochodowy system artyleryjski EVO 105 składa się z podwozia pięciotonowego opancerzonego pojazdu KIA KM500 w układzie 6 × 6 i haubicy holowanej M101 o donośności jedenastu kilometrów. Do samoobrony wykorzystywane jest stanowisko strzeleckie, częściowo osłonięte płytami pancernymi, z karabinem maszynowym kalibru 12,7 milimetra.
Hybrydowy pojazd bojowy łączący cechy samobieżnego zestawu przeciwlotnicze K30 Biho uzupełnionego dwiema zdwojonymi wyrzutniami kierowanych pocisków rakietowych o zasięgu 7 kilometrów. Dwie przeciwlotnicze armaty automatyczne kalibru 30 milimetrów ślą pociski na odległość 3 kilometrów. Każdą z nich cechuje szybkostrzelność 600 pocisków na minutę.
Cel latający FDS-TAPM 2000 prezentowany przez przedsiębiorstwo Fine Kowac. Może poruszać się z prędkością 150–300 kilometrów na godzinę w zasięgu 50 kilometrów. Działa na wysokości od 150 do 5000 metrów i może przebywać w powietrzu do 50 minut. Na ziemi ląduje dzięki spadochronowi. Wyposażenie drona to emiter podczerwieni (cztery źródła), wzmacniacz emitera podczerwieni, reflektor radarowy (inna spotykana nazwa to rożek odbijający) i wskaźnik określania odległości trafienia od celu (Miss Distance Indicator).
Przedsiębiorstwo SooSung Defence Industries Ltd zaprezentowała automatyczny wycior SB-120 do armat gładkolufowych kalibru 120 milimetrów.
Szeroka gama pocisków rakietowych rożnych typów od przedsiębiorstwa LIG Nex1. Od lewej dwa w skali 1:1 – pocisk przeciwokrętowy Poniard i przeciwpancerny Raybolt. Po prawej stronie od góry pociski w mniejszej skali: kierowany kalibru 130 milimetrów, przeciwlotniczy Chungung i przeciwokrętowy Haeseong.
Kolejne pociski wraz ze statyczną prezentacją umieszczenia ich w wyrzutniach.
Wydaje się, że organizowane podczas targów pokazy taekwondo przyciągały większą liczbę widzów niż stoiska koreańskich przedsiębiorstw sektora obronnego. Zawodnicy z Korei Południowej byli jak zawsze w dobrej formie. I być może to oni najlepiej wykorzystali szansę, aby zaistnieć podczas salonu przemysłu obronnego w Europie Środkowo-Wschodniej.