konflikty
Strona głównaHistoriaMilitariaRecenzjeAktualnościWideoTapetyTestyForum
Strona Główna » Redakcja

Andrzej ZasowskiWyślij mail
Imię i nazwisko: Andrzej Zasowski
Data urodzenia: 28.09.1987
Skąd: Łódź
Ulubiony okres: II wojna światowa
Ulubiona postać: Erwin Rommel
Strona WWW: http://www.facebook.com/andrzej.zasowski
O sobie:
Zrób to natychmiast.


Andrzej Zasowski opublikował(a) 255 artykułów, które zostały przeczytane razem 640164 razy.

Rafał Dębski tworzy dla 8222Sniper Elite III Afrika8221Rafał Dębski tworzy dla „Sniper Elite III: Afrika”
Andrzej Zasowski
Wydawnictwo Techland, które odpowiada za takie hity jak „Call of Juarez” czy „Dead Island”, nawiązało współpracę z jednym z najzdolniejszych i najsympatyczniejszych pisarzy na polskim rynku książki, Rafałem Dębskim! Autor, razem z graczami, stworzy wyjątkowe opowiadanie osadzone w świecie gry „Sniper Elite III: Afrika” (premiera gry 27 czerwca). Dodatkowo Edycja Premium gry zostanie wzbogacona o listy wywiadowcze autorstwa Rafała


8222Trzecia wojna światowa8221 już w sprzedaży„Trzecia wojna światowa” już w sprzedaży
Andrzej Zasowski
„Rozpętacie kolejną wojnę, zginie 25 milionów ludzi. Ale was to nie obchodzi!” – wrzeszczy Churchill na Mikołajczyka jesienią 1944 roku. Chwilę później zleca przygotowanie tajnego planu ataku na Sowietów. Odkrycie tego planu przez Stalina oznaczałoby dla Polski zagładę.


IX Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych pod naszym patronatemIX Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
W dniach 7-8 czerwca 2014 już po raz dziewiąty odbędą się Wrocławskie Spotkanie Modelarzy Kartonowych. Impreza organizowana jest przez Wrocławską Anarchię Kartonową przy współpracy z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu przy ulicy Kołłątaja. Temat przewodni tegorocznej edycji spotkania to Pacyfik w ogniu 1940-1945. Na specjalnej wydzielonej sali będę prezentowane kartonowe modele związane z działaniami zbrojnymi na Pacyfiku podczas Drugiej Wojny Światowej.


8222Mój lejtnant8221 nowa propozycja wydawnictwa Inicjał„Mój lejtnant” - nowa propozycja wydawnictwa Inicjał
Andrzej Zasowski
,,Mój lejtnant" to spojrzenie na sowiecką wojnę ojczyźnianą, na obronę Leningradu od wewnątrz, nie z pozycji generałów i marszałków, lekką reką wysyłających do piekła całe armie, lecz z okopów i transzei. Na tle potworności wojny autor daje możliwość zwierzenia się zwykłemu lejtnantowi, jednemu z tych, o śmierci których oficjalne komunikaty zawiadamiały, jak o „nieznacznych stratach w walkach lokalnych”


Odliczanie do wojny i8230 premieryOdliczanie do wojny i… premiery
Andrzej Zasowski
Już niebawem na półki polskich księgarń trafi kolejna książka oparta na motywach gier serii Battlefield: po niezwykle ciepło przyjętej powieści Andy’ego McNaba i Petera Grimasdale’a Battlefield 3: Rosjanin wydawnictwo Insignis w ręce czytelników odda samodzielne dzieło autora w/w duetu, zatytułowane Battlefield 4: Odliczanie do wojny. Oficjalna data premiery tej książki to 5 lutego 2014.


Iława organizuje wycieczki po miejscach związanych z pierwszą wojną światowąIława organizuje wycieczki po miejscach związanych z pierwszą wojną światową
Andrzej Zasowski
W 2014 roku mija 100. rocznica wybuchu pierwszej wojny światowej. W Iławie na Warmii i Mazurach zaplanowano z tej okazji organizację „Zimowych wypraw szlakiem Wielkiej Wojny”. To cykl ośmiu tematycznych wycieczek z przewodnikiem dla mieszkańców i turystów po miejscach związanych z historią lat 1914–1920. Pierwszą wyprawę – szlakiem pomników pierwszej wojny – zaplanowano już na 25 stycznia. Udział w wycieczkach jest bezpłatny.


Projekt 8222Kaszëbë8211Sybir 20138221 pod naszym patronatemProjekt „Kaszëbë–Sybir 2013” pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Projekt „Kaszëbë–Sybir 2013: w poszukiwaniu śladów kaszubskich zesłańców na Wschodzie” składa się z dwóch modułów – kampanii edukacyjno-promocyjnej i wyprawy podróżniczej na teren byłego Związku Sowieckiego. 21 sierpnia czworo Pomorzan wyruszy z Gdańska w kierunku Jedwabnego Szlaku i Syberii.


VIII Wrocławskie Spotkanie Modelarzy KartonowychVIII Wrocławskie Spotkanie Modelarzy Kartonowych
Andrzej Zasowski
W dniach 8–9 czerwca odbyło się VIII Wrocławskie Spotkanie Modelarzy Kartonowych. Imprezę organizuje Wrocławska Anarchia Kartonowa przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.


IV Festiwal Dyplomatyczny 8211 8222Dyplomacja w mundurach8221IV Festiwal Dyplomatyczny – „Dyplomacja w mundurach”
Andrzej Zasowski
Zaproszeni do udziału w konferencji są obecni i byli dyplomaci, pracownicy administracji rządowej, pracownicy naukowi polskich uczelni. Goście konferencji skupią swoje rozważania wokół kilku ważnych kwestii, związanych z tegoroczną edycją Festiwalu, takimi jak: czy w dobie odprężenia w stosunkach międzynarodowych dyplomacja w mundurach jest wciąż potrzebna?


Już 4 kwietnia premiera 8222Czerwonego kręgu8221Już 4 kwietnia premiera „Czerwonego kręgu”
Andrzej Zasowski
Jeśli chcesz wiedzieć, co kryje się w DNA prawdziwego żołnierza Navy SEAL i poznać szczegóły najlepszego na świecie snajperskiego programu treningowego, sięgnij po Czerwony krąg.


8222Dziennik Helgi8221 już 20 marca w księgarniach„Dziennik Helgi” już 20 marca w księgarniach
Andrzej Zasowski
20 marca ukaże się oczekiwana książka „Dziennik Helgi. Świadectwo dziewczynki o życiu w obozach koncentracyjnych”. Autorką jest Helga Hoskova-Weissova. To niecodzienne wydarzenie – poza „Dziennikiem” Anne Frank nie ma innych, tak obszernie spisanych wspomnień dziecka z pobytu w obozie.


VIII Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych pod naszym patronatemVIII Wrocławskie Spotkania Modelarzy Kartonowych pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
W tym roku w dniach 7-9 czerwca już po raz ósmy odbędzie się Wrocławskie Spotkanie Modelarzy Kartonowych. Impreza organizowana jest przez Wrocławską Anarchię Kartonową przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.


8222Pilot sztukasa8221 pod naszym patronatem„Pilot sztukasa” pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Hans Ulrich Rudel był jednym z najskuteczniejszych pilotów bombowych i szturmowych wszech czasów. Został zestrzelony trzydzieści dwa razy, mimo to zawsze udawało mu się powrócić do służby. Na Froncie Wschodnim zyskał tak ponurą sławę, że Stalin wyznaczył nagrodę za jego pojmanie – sto tysięcy rubli.


Korpus Królewskich Wojsk InżynieryjnychKorpus Królewskich Wojsk Inżynieryjnych
Andrzej Zasowski
Saperzy, pionierzy, wojska inżynieryjne – pod jakąkolwiek nazwą znamy tych żołnierzy, nie ulega wątpliwości jeden podstawowy fakt: iż już w czasach rzymskich legionów fach sapera zaliczał się zarówno do najpotrzebniejszych, jak i najniebezpieczniejszych w każdych siłach zbrojnych.


Saper 30 taniej Wykorzystaj rabat przed premierą"Saper" 30% taniej! Wykorzystaj rabat przed premierą!
Andrzej Zasowski
Rozbrajał bomby wszędzie tam, gdzie było naprawdę gorąco: w Afganistanie, Bośni, Kosowie oraz Irlandii Północnej. Ale nawet dla niego Irak to była zupełnie inna historia. Szkolenie przechodzą tylko najlepsi. Ci, którzy się nie mylą. Nigdy. Ci, którzy mają na tyle mocne nerwy, żeby wykonywać najniebezpieczniejszy zawód świata w najniebezpieczniejszym miejscu na Ziemi.


Nowości wydawnictwa Almapress pod naszym patronatemNowości wydawnictwa Almapress pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Wydawnictwo Almapress wydało kolejna książki pod naszym patronatem. Są to „Broń pancerna III Rzeszy” Andrzej Zasiecznego i „Konie trojańskie III Rzeszy” Andrzeja Perepeczki.


Spotkanie z Seanem ParnellemSpotkanie z Seanem Parnellem
Andrzej Zasowski
Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie z Seanem Parnellem, autorem książki Pluton wyrzutków, które odbędzie się w dniu premiery książki - 3 października o 18:00 w salonie Empik Junior w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.


Navy SEAL BUDS Hell WeekNavy SEAL BUD/S - "Hell Week"
Andrzej Zasowski
Hell Week ma wskazać tych kandydatów, którzy cechują się determinacją i poświęceniem, jakich oczekuje się od SEAL-a. Hell Week to ostateczny test siły woli człowieka i ducha współpracy wśród kursantów.


Najdłuższy tydzień 30 taniej kupon rabatowy"Najdłuższy tydzień" 30% taniej - kupon rabatowy!
Andrzej Zasowski
Ta książka pozwoli ci poczuć, czym naprawdę jest hell week. Krótko po jego ukończeniu, David Reid zdecydował się opisać to, czego sam doświadczył. Zrobił to tak szczerze i tak sugestywnie, że udało mu się wyrwać czytelnika z wygodnego fotela i wrzucić w sam środek piekła.


8222Konflikt Kaukaski w 2008 roku8221 8211 książka pod naszym patronatem„Konflikt Kaukaski w 2008 roku” – książka pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
W czwartą rocznicę wojny między Gruzją a Rosją o Osetię Południową i Abchazję, Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych ma przyjemność zaprezentować swoją najnowszą książkę „Konflikt Kaukaski w 2008 roku" pod redakcją naukową Roberta Potockiego, Marcina Domagały i Przemysława Sieradzana.


Pierwszy F35 dotarczony do Wielkiej BrytaniiPierwszy F-35 dotarczony do Wielkiej Brytanii
Andrzej Zasowski
Pierwszy F-35 dotarczony do Wielkiej Brytanii.


Holenderski Apache Demo TeamHolenderski Apache Demo Team
Andrzej Zasowski
Holenderski Apache Demo Team


Pierwszy lot Convair B36 PeacemakerPierwszy lot Convair B-36 Peacemaker
Andrzej Zasowski
Pierwszy lot Convair B-36 Peacemaker, nagranie z 8 sierpnia 1946 roku


Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą 31 sierpnia 2 września 2012Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą: 31 sierpnia - 2 września 2012
Andrzej Zasowski
Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą [...] stawiana jest na pozycji jednego z największych w Europie widowisk z czasów II wojny, jedynego w Polsce odtworzonego na bazie istniejących fortyfikacji – bunkrów z 1939 roku. Tegoroczna inscenizacja nalotu bombowego na Mławę odbędzie się 31 sierpnia w centrum miasta. Dzień później na przedpolach Mławy rekonstruktorzy wojskowi i cywilni odtworzą sceny jednej z największych bitew kampanii wrześniowej 1939 r. – bitwy pod Mławą.


Konferencja 8222NATO wobec wyzwań współczesnego świata8221 pod naszym patronatemKonferencja „NATO wobec wyzwań współczesnego świata” pod naszym patronatem
Andrzej Zasowski
Tematyka konferencji ma w naszym zamierzeniu charakter bardzo bogaty, bowiem celem spotkania będzie omówienie różnych kwestii interesujących z perspektywy NATO, które po zakończeniu zimnej wojny przejawia dużo szersze, bo globalne ambicje i to nie tylko w wymiarze militarnym.


Targi Książki Historycznej w Krakowie pod naszym patronatemTargi Książki Historycznej w Krakowie pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Są dwa ważne powody, aby we wrześniu odwiedzić Kraków: Targi Książki Historycznej oraz II Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Co więcej, taka okazja zdarza się raz na pięć lat!


Bitwa warszawska 1920 90 rocznicaBitwa warszawska 1920: 90 rocznica
Andrzej Zasowski
Bitwa warszawska (pot. cud nad Wisłą) – bitwa stoczona w dniach 13-25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliła plany rozprzestrzenienia rewolucji na Europę Zachodnią. Zdaniem Edgara D'Abernon była to 18. z przełomowych bitew w historii świata.


Boeing B52 StratofortressBoeing B-52 Stratofortress
Andrzej Zasowski
Odcinek serialu Battle Stations, emitowanego na History Channel, opisujący działania oraz konstrukcję amerykański bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu Boeing B-52 Stratofortress.


Ralph 8222Sheik8221 Aarts w pracy czyli za sterem F16Ralph „Sheik” Aarts w pracy (czyli za sterem F-16)
Andrzej Zasowski
Ralph „Sheik” Aarts w pracy (czyli za sterem F-16). Demo Team for the Royal Netherlands Airforce (RNLAF)


Battlefield 3 Rosjanin fragment Czyta Andrzej GrabowskiBattlefield 3: Rosjanin - fragment. Czyta Andrzej Grabowski
Andrzej Zasowski
Być może, gdyby zachował nieco więcej powściągliwości, wciąż pracowałby w Specnazie, na jakiejś cywilizowanej placówce, rekompensując sobie lata bezgranicznego poświęcenia i bezwzględności; być może wtedy odzyskałby choć trochę utraconego człowieczeństwa… Ale Dima do powściągliwych nie należał…


Bombowiec strategiczny Avro Vulcan na pokazach RIAT 2011Bombowiec strategiczny Avro Vulcan na pokazach RIAT 2011
Andrzej Zasowski
Brytyjski bombowiec Avro Vulcan przez wiele lat w czasie zimnej wojny stanowił jeden z elementów odstraszania nuklearnego Wielkiej Brytanii. Wziął również udział w wojnie o Falklandy w 1982 roku.


Suchoj Su30MKI tańczy walca na niebieSuchoj Su-30MKI tańczy walca na niebie
Andrzej Zasowski
Suchoj Su-30MKI tańczy walca na niebie. Maszynę pilotuje Wiaczesław Awerijanow.


Manewry ludowego Wojska Polskiego w 1980 rokuManewry ludowego Wojska Polskiego w 1980 roku
Andrzej Zasowski


Intro gry Janes Israeli Air ForceIntro gry Jane's Israeli Air Force
Andrzej Zasowski
Świetne intro do gry Jane's Israeli Air Force odtwarzającej największe sukcesy izraelskiego lotnictwa.


Na straży królowej Dokument o najsłynniejszych żołnierzach świataNa straży królowej. Dokument o najsłynniejszych żołnierzach świata
Andrzej Zasowski
Grenadierzy Gwardii słyną z czerwonych kurtek, czarnych, futrzanych czap i służby wartowniczej. Ale to także wyjątkowo sprawna jednostka bojowa oraz... formacja macierzysta głównej brytyjskiej orkiestry wojskowej.


Launch Recover Film instruktażowy Royal Navy z 1960 rokuLaunch & Recover. Film instruktażowy Royal Navy z 1960 roku
Andrzej Zasowski
Film instruktażowo-edukacyjny Royal Navy z 1960 roku obrazujący działania prowadzone na lotniskowcu.


Dziś premiera Zmierzchu SamurajówDziś premiera "Zmierzchu Samurajów"
Andrzej Zasowski
Firma CD Projekt informuje o dzisiejszej premierze Zmierzchu Samurajów – samodzielnego dodatku do kultowej strategii Total War: Shogun 2. „Zmierzch Samurajów oferuje więcej niż niejedna pełna gra, a kosztuje tyle co dodatek” – mówi Marcin Kwiatkowski, product manager z CD Projekt. Najważniejsze nowości w Zmierzchu Samurajów to zwiększona mapa, kilkadziesiąt nowych jednostek oraz broń palna, dająca zupełnie nowe możliwości taktyczne.


Total War Shogun 2 Zmierzch Samurajów pod naszym patronatem"Total War Shogun 2 - Zmierzch Samurajów" - pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Samodzielny dodatek do obsypanej nagrodami gry Total War: Shogun 2 skupia się na konflikcie pomiędzy zwolennikami cesarza, a ostatnim szogunatem, który miał miejsce w dziewiętnastym wieku, 400 lat po wydarzeniach z podstawowej wersji gry. To czas dramatycznego starcia tradycyjnej kultury szogunów z nowoczesną armią stosującą broń palną.


Klątwa generała Denikina pod naszym patronatem"Klątwa generała Denikina" pod naszym patronatem
Andrzej Zasowski
Właśnie ukazała się sensacyjna powieść historyczna obejmująca najbardziej dramatyczne i tajemnicze chwile wojny domowej w Rosji – brak pomocy ze strony Polski dla białej armii gen. Denikina walczącej z bolszewikami.


Komandos za 2793 zł Zdobądź kod rabatowy"Komandos" za 27,93 zł. Zdobądź kod rabatowy!
Andrzej Zasowski
"Wojna to nie supertechnologia i zabawki dla dużych chłopców. Wojna to zabijanie"


Premiera Poszukiwany żywy lub martwy Toma ClancyegoPremiera: "Poszukiwany żywy lub martwy" Toma Clancy'ego
Andrzej Zasowski
Wydana pół roku przed schwytaniem Usamy ibn Ladina, ukazuje grozę terroryzmu i determinację Ameryki w walce z nim. Są tam również wyraźne odniesienia do instytucji i osób z kręgu amerykańskiego establishmentu politycznego, często bardzo krytyczne.


Polecamy Dzień Jednostki Wojskowej Komandosów w AONPolecamy! Dzień Jednostki Wojskowej Komandosów w AON
Andrzej Zasowski
Już 16 listopada w godz. 14:00-17:30 zapraszamy na konferencję poświęconą JW Komandosów w związku publikacją książki J. Rybaka „Lubliniec.PL. Cicho i Skutecznie” połączona z wystawą sprzętu i uzbrojenia. Impreza pod patronatem naszego portalu, otwarta dla wszystkich chętnych!


Marcin Ciszewski o książce wwwru2012plMarcin Ciszewski o książce www.ru2012.pl
Andrzej Zasowski
Marcin Ciszewski, autor sagi o Pierwszym Samodzielnym Batalionie Rozpoznawczym przeniesionym w czasy wojennej zawieruchy, powraca z kolejną książką - www.ru2012.pl.


wwwru2012pl już w księgarniachwww.ru2012.pl już w księgarniach!
Andrzej Zasowski
Jaką tajemnicę kryje wybudowane przez Niemców podziemne miasto w Bornem Sulinowie? Skąd wzięły się na Pomorzu w 2012 roku oddziały Wehrmachtu i SS? Jaką misję wykonują rosyjscy żołnierze 20 lat po oficjalnym opuszczeniu Polski?


Polska od roku 1944 Najnowsza historia już od 2 listopada w księgarniach"Polska od roku 1944. Najnowsza historia" już od 2 listopada w księgarniach!
Andrzej Zasowski
Dzieje Polski począwszy od 1944 r. aż do współczesnych wydarzeń przedstawiono na specjalnie opracowanych mapach. Jest ich około 200, dodatkowo zostały opatrzone wyczerpującymi komentarzami lub kalendariami i wieloma ilustracjami. Książka zawiera ich około 1500!


XX Targi Książki Historycznej pod naszym patronatemXX Targi Książki Historycznej pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych.


Zapowiedź Człowiek który wkradł się do AuschwitzZapowiedź: "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz"
Andrzej Zasowski
By zostać świadkiem bestialstwa nazistów zrezygnował z ochrony, jaką dawał mu mundur brytyjskiego żołnierza. Przebrany w pasiak żydowskiego więźnia dwukrotnie wkradł się do Auschwitz III – miejsca, w którym wyniszczającą pracą dla niemieckiego koncernu IG Farben skazywano więźniów na powolną śmierć.


Konferencja naukowa w AON zapowiedźKonferencja naukowa w AON - zapowiedź
Andrzej Zasowski
20 października 2011 r. w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (blok nr 14, Sala im. gen. J. Kuropieski) odbędzie się konferencja naukowa dotycząca problematyki planowania wojennego i prowadzonych w Polsce w okresie międzywojennym przygotowań obronnych.


Nowa seria Wydawnictwa Czarne a w niej Czarni myśliwiNowa seria Wydawnictwa Czarne a w niej "Czarni myśliwi"
Andrzej Zasowski
Czarni myśliwi – recydywiści i kłusownicy, którym Himmler osobiście proponuje wolność w zamian za polowanie na ludzi na terenach okupowanych. Człowiek przystępujący do tej faustowskiej umowy to doktor politologii Oskar Dirlewanger*, społeczny wyrzutek, ochotnik z czasów pierwszej wojny światowej, „potępieniec” korpusów ochotniczych.


Elita zabójców już od 29 czerwca w księgarniach"Elita zabójców" już od 29 czerwca w księgarniach
Andrzej Zasowski
Podczas krwawej rebelii plemion w Omanie w walkach z jednostkami Brytyjskich Sił Specjalnych SAS, wspierającymi wojska sułtana, ginie czterech synów lokalnego szejka. Szejk, który zgodnie z plemienną tradycją musi dokonać zemsty na ludziach winnych śmierci synów, wynajmuje grupę zawodowych zabójców


Polecamy konkurs Historie ocalonePolecamy konkurs "Historie ocalone"
Andrzej Zasowski
W naszych domach kryją się setki historii, które nigdy nie miały szansy dotrzeć do szerszej publiczności. Często to nasi najbliżsi – dziadkowie, babcie, wujkowie, ciocie, sąsiedzi czy przyjaciele – byli świadkami wydarzeń mniejszych lub większych, które zaważyły na biegu dziejów, bądź po prostu noszą w sobie informacje, które warto uwiecznić.


Konferencja ekspercka Arabskie przebudzenie źródła szanse zagrożeniaKonferencja ekspercka: "Arabskie przebudzenie: źródła, szanse, zagrożenia"
Andrzej Zasowski
Konferencja „Arabskie przebudzenie: źródła, szanse, zagrożenia” jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie sytuacją polityczną w świecie arabskim oraz zagadnieniami gospodarczymi, kulturowymi i społecznymi tego obszaru.


Już 13 maja premiera Karaibskiej KrucjatyJuż 13 maja premiera "Karaibskiej Krucjaty"
Andrzej Zasowski
Za załogę miał najgorszych zakapiorów i moczymordy wszelkich nacji – mechanika trzeciej młodości, którego rozumiała tylko jego papuga, kuka-ludojada Butchera, którego talent bynajmniej nie kulinarny budził zimne dreszcze, artylerzystę-maniaka i piromana


VII konferencja Człowiek a historiaVII konferencja "Człowiek a historia"
Andrzej Zasowski
Hasło Człowiek a historia, towarzyszące konferencji już siódmy rok, pozwala na zaprezentowanie szerokiego wachlarza poruszanych tematów, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł przedstawić wnioski ze swoich badań, z różnych specjalności nauki historycznej.


Trylogia ArturiańskaTrylogia Arturiańska
Andrzej Zasowski
Rozwiązanie konkursu "Trylogia Arturiańska". W konkursie wzięło udział 257uczestników.


Księga wojny pod naszym patronatem"Księga wojny" pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Gdziekolwiek jesteś, wszędzie to samo błoto, krew i strach. W zrujnowanym Berlinie, gdzie powstańcy kanałami uciekają przed polskim okupantem. Na smaganych wiatrem Hadesu polach starożytnej Dalmacji.


Kreta Podbój i opór Antony8217ego Beevora 8211 premiera"Kreta. Podbój i opór" Antony’ego Beevora – premiera
Andrzej Zasowski
Największa i najbardziej krwawa bitwa niemieckich spadochroniarzy! Tragedia ludności cywilnej na miarę Powstania Warszawskiego.


Festiwal Dyplomatyczny już 11 kwietnia w KrakowieFestiwal Dyplomatyczny już 11 kwietnia w Krakowie
Andrzej Zasowski
Już za tydzień, 11. kwietnia rozpocznie się w Krakowie trzydniowy Festiwal Dyplomatyczny organizowany przez Koło Studentów Stosunków Międzynarodowych UJ. Jest to interdyscyplinarne wydarzenie, na które zaproszeni są wszyscy zainteresowani problematyką stosunków międzynarodowych.


Zapowiedź filmu Armadillo Wojna jest w nasZapowiedź filmu "Armadillo. Wojna jest w nas"
Andrzej Zasowski
"Armadillo - wojna jest w nas" to próba szczerego i bardzo prawdziwego pokazania absurdu wojny w Afganistanie na przykładzie dokumentalnego obrazu, zbliżonego formą do fabularnego filmu wojennego.


Zatajony Katyń 1941 pod naszym patronatem"Zatajony Katyń 1941" pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
6 kwietnia br. za sprawą Domu Wydawniczego REBIS trafi do księgarń najnowsza książka Tadeusza A. Kisielewskiego zatytułowana Zatajony Katyń 1941. Nieznana tragedia polskich wojskowych!


Manstein Najlepszy generał Hitlera Nowość z Bukowego Lasu"Manstein. Najlepszy generał Hitlera". Nowość z "Bukowego Lasu"
Andrzej Zasowski
Do sprzedaży trafiła już brawurowa biografia feldmarszałka Ericha von Mansteina. Historię kariery jednego z największych strategów XX wieku wydało Wydawnictwo Bukowy Las.


Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych Darłowo 2011Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych - Darłowo 2011
Andrzej Zasowski
Tegoroczny Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych i Grup Rekonstrukcji Militarnych odbędzie się w dniach 20 – 26 czerwca 2011, na terenie usytuowanym wzdłuż pięknej, piaszczystej plaży w Darłówku Wschodnim


II Festiwal Dyplomatyczny pod naszym patronatemII Festiwal Dyplomatyczny pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Tegorocznym motywem Festiwalu jest „Państwo jako czynnik konfliktogenny” – temat, na którego szerokim polu, obejmującym nie tylko historyczne ciekawostki oraz kazusy sprzed wielu lat, ale również problemy dotykające nas obecnie, wypowiedzą się zarówno eksperci, teoretycy oraz praktycy tematu, jak i studenci na specjalnie przygotowanych panelach.


Nowości wydawnictwa Replika Epidemie w dawnej Polsce i Flota GUŁaguNowości wydawnictwa Replika: Epidemie w dawnej Polsce i Flota GUŁagu
Andrzej Zasowski
Analizując archiwalia, wspomnienia i inne publikacje oraz dokumentację techniczną statków floty GUŁagu, Martin Bollinger weryfikuje m.in. pojawiające się do tej pory informacje o domniemanej liczbie „kołymian”. Ustala, ilu więźniów transportowano podczas typowego rejsu.


Polecamy Spotkania z tajemnicą w Pałacu JedlinkaPolecamy! "Spotkania z tajemnicą w Pałacu Jedlinka"
Andrzej Zasowski
Dla pierwszych stu osób, które podczas spotkań zakupią książki, Wydawnictwo Technol przygotowało dodatkowe niespodzianki i upominki!


Premiera Czarnej Bandery Jacka KomudyPremiera "Czarnej Bandery" Jacka Komudy
Andrzej Zasowski
Sześć nowel o złych wodach i przeklętych wiatrach, które gnają potępione żaglowce aż do wrót piekielnych otchłani. Do miejsca, gdzie za wszystkie grzechy czeka bezlitosna kara.


Kryptonim Posen od lutego w księgarniach"Kryptonim Posen" od lutego w księgarniach
Andrzej Zasowski
W sierpniu 1944 roku żołnierze wracają do kraju. W Warszawie ma odbyć się uroczysta parada na cześć zwycięstwa, jednak na sojuszu polsko-niemieckim pojawiają się pierwsze rysy. W tym samym czasie w Poznaniu, od ciosu ostrym narzędziem, ginie młody mężczyzna.


Galeony Wojny Jacka Komudy wydanie drugie premiera"Galeony Wojny" Jacka Komudy, wydanie drugie - premiera
Andrzej Zasowski
Smak morskiej wody i krwi. Śmierć i chwała – w marynistycznej powieści z pogranicza historii i fantastyki.


Armia Duchów już 17 lutego w księgarniach"Armia Duchów" już 17 lutego w księgarniach
Andrzej Zasowski
Armia Duchów liczyła zaledwie 1100 członków. Znakomicie przeszkolona w zakresie wojskowych technik dezinformacyjnych, przy pomocy atrap broni i pojazdów, efektów dźwiękowych, a nierzadko także manekinów, niejednokrotnie stawiała czoła znacznie większym i lepiej uzbrojonym oddziałom wroga.


Gry wojenne ze ZnakiemGry wojenne ze Znakiem
Andrzej Zasowski
Rozwiązanie konkursu "Gry wojenne ze Znakiem". Nadesłano blisko 400 zgłoszeń


Schwytany w światła Zapowiedź nowej książki z Fabryki Słów"Schwytany w światła". Zapowiedź nowej książki z Fabryki Słów
Andrzej Zasowski
Kontynuacja „Kolorów sztandarów” Tomasza Kołodziejczaka, powieści nagrodzonej Zajdlem


Gry wojenne i Pluton Zapowiedzi wydawnictwa Znak literanova"Gry wojenne" i "Pluton". Zapowiedzi wydawnictwa Znak literanova
Andrzej Zasowski
Starcie trzech największych dowódców II wojny światowej. Przyszłość Europy zależała od wyniku ich gry. Patton, Montgomery i Rommel - tytani wojny pancernej i militarni geniusze


Zapowiedź Zmierzch bogów w Posen autorstwa Leszka AdamczewskiegoZapowiedź. "Zmierzch bogów w Posen" autorstwa Leszka Adamczewskiego
Andrzej Zasowski
Odnajdziemy tu relację z ostatniej w Polsce publicznej egzekucji – Arthura Greisera, namiestnika Rzeszy w Kraju Warty, spróbujemy odkryć tajemnice schronu przeciwlotniczego na terenie podpoznańskiej rezydencji Greisera oraz poznańskiego gabinetu Adolfa Hitlera.


Wojna Restrepo pod naszym patronatemWojna Restrepo pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Miło nam poinformować, iż portal historyczno - militarny konflikty.pl jest patronem medialnym wydania DVD oraz książki "Wojna Restrepo"


Zebrać milion podpisów dla Rotmistrza Pileckiego
Andrzej Zasowski
Fundacja Paradis Judaeorum, która od stycznia 2008 r. prowadzi akcję społeczną "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") chce zebrać milion podpisów pod petycją w sprawie europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Fundacja poinformowała także o rozstrzygnięciu konkursu na temat Witolda Pileckiego, zorganizowanego z okazji tegorocznego Święta Niepodległości.


Polecamy nowości książkowe z zakresu zarządzania kryzysowego i obronnościPolecamy nowości książkowe z zakresu zarządzania kryzysowego i obronności
Andrzej Zasowski
Książka poświęcona jest polskiej polityce bezpieczeństwa w obszarze walki z terroryzmem. Autor analizuje zmiany w polskim systemie antyterrorystycznym, jako datę graniczną traktując zamachy z 11 września 2001 roku.


Rozwiązanie konkursu "Biografia Agenta" - TKH
Andrzej Zasowski
Rozwiązanie konkursu "Biografia Agenta", w którym mogli wziąć udział uczestnicy XIX Targów Książki Historycznej w Warszawie


Zapowiedź Wicher wojny Andrew RobertsZapowiedź: "Wicher wojny" Andrew Roberts
Andrzej Zasowski
Czy niemieccy generałowie, którzy po wojnie oskarżali Hitlera o wszystkie klęski, mieli rację, czy też zrzucali winę za swoje błędy na człowieka, który nie mógł się już bronić? Książka zawiera dużo intrygujących informacji o głównych aktorach wydarzeń, a także opowieści o odwadze i ofiarności zwykłych żołnierzy.


Targi Ksiażki Historycznej w WarszawieTargi Ksiażki Historycznej w Warszawie
Andrzej Zasowski
W dniach 25–28 listopada 2010 roku w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie (plac Zamkowy 4) odbędą się, organizowane już po raz dziewiętnasty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej


Serial Pacyfik już od 5 listopada na DVD i BLURAYSerial Pacyfik już od 5 listopada na DVD i BLU-RAY
Andrzej Zasowski
„Pacyfik” jest jedną z największych i najdroższych produkcji w historii telewizji. Realizacja serialu pochłonęła około 200 milionów dolarów, więcej niż nakręcenie głośnego „Rzymu” (na DVD w ofercie Galapagos Films), który powstał za „zaledwie” 110 milionów dolarów.


Swietłana Aleksijewicz odwiedzi Międzynarodowy Festiwal Warszawa Bez FikcjiSwietłana Aleksijewicz odwiedzi Międzynarodowy Festiwal Warszawa Bez Fikcji
Andrzej Zasowski
Niezmiernie miło nam poinformować, że wśród gości Międzynarodowego Festiwalu Warszawa Bez Fikcji znalazło się aż troje naszych zagranicznych autorów.


Zaginione królestwa
Andrzej Zasowski
Zaginione Królestwa uzmysławiają, że historia nieustannie kotłuje się i bynajmniej nie zmierza do „końca”. Nie trzeba już chyba nikogo przekonywać, że proza Normana Daviesa to literacka uczta, ale potrafi też dzięki swoim książkom czegoś nas nauczyć.


Światowa premiera najnowszej książki Normana DaviesaŚwiatowa premiera najnowszej książki Normana Daviesa!
Andrzej Zasowski
Czy jakiś inny historyk miałby na tyle wyobraźni, żeby połączyć ze sobą upadek ZSRR, historię Gdańska i państwo barbarzyńskich Wizygotów?


Noc kryształowa Preludium do zagłady Zapowiedź"Noc kryształowa. Preludium do zagłady". Zapowiedź
Andrzej Zasowski
Książka Martina Gilberta jest połączeniem pracy historycznej i reportażu. Zasadniczą częścią publikacji są budzące grozę relacje naocznych świadków – ponad sześćdziesiąt lat później ci, którzy w większości byli wówczas dziećmi, wspominali te wydarzenia z przerażającą dokładnością


Dariusz Baliszewski na tropie tajemnic polskiej historiiDariusz Baliszewski na tropie tajemnic polskiej historii
Andrzej Zasowski
Baliszewski nie boi się dotknąć Polaków tam, gdzie boli najbardziej, czyli w historię zdrad, słabości, głupoty i obojętności. Bez wątpienia ma dwie miłości: jedną jest Polska, ale drugą jest Prawda


Videozapowiedź Medal Of Honor Zostań żołnierzem fortuny i walczVideozapowiedź: "Medal Of Honor". Zostań żołnierzem fortuny i walcz!
Andrzej Zasowski
Tier 1 Operators to na wpół tajna, elitarna jednostka wyselekcjonowanych żołnierzy pod dowództwem NCA (National Command Authority). Wkraczają do akcji, gdy do wykonania jest misja, w której nie można zawieść. W mundurach Armii Stanów Zjednoczonych z dumą służy 2 miliony Amerykanów.


Tajemnica Twierdzy Szyfrów już na DVD"Tajemnica Twierdzy Szyfrów" już na DVD!
Andrzej Zasowski
WALKA WYWIADÓW, KTÓRA MOŻE ZMIENIĆ BIEG WOJNY. „Tajemnica twierdzy szyfrów” to zrealizowana z rozmachem i dbałością o historyczne realia opowieść o walce wywiadów w czasie II Wojny Światowej.


Pacyfik Hugh Ambrose już od 14 września w sprzedażyPacyfik - Hugh Ambrose już od 14 września w sprzedaży!
Andrzej Zasowski
Wojna na Pacyfiku przedstawiona przez pryzmat losów pięciu ludzi: czterech amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej i pilota marynarki wojennej.


Zapowiedź Hitler i Stalin Fałszerwstwo wymysł prawdaZapowiedź: "Hitler i Stalin. Fałszerwstwo, wymysł, prawda"
Andrzej Zasowski
Autor pokazuje, jak biografie Hitlera i Stalina są – świadomie lub nie – fałszowane, zniekształcane lub pisane z dużą dozą fantazji.


Nowość z Fabryki Białe noce Adama PrzechrztyNowość z Fabryki! "Białe noce" Adama Przechrzty
Andrzej Zasowski
To opowieść o ciszy, w której grzęźnie szelest stóp w szturmowych butach. Chwycie, który więzi gardło, tchnieniu noża godzącego w nerkę, syku strzału ujarzmionego tłumkiem. Jedyny dźwięk jaki tu usłyszysz to huk gwoździ wbijanych w wieko trumny!


Zapowiedź Święta studnia Tajemnica bunkra kapitana 8222Szramy8221Zapowiedź. Święta studnia. Tajemnica bunkra kapitana „Szramy”
Andrzej Zasowski
Już na początku września premiera drugiej książki z serii „Strzępy historii” Wydawnictwa Replika. W księgarniach ukaże się Święta studnia. Tajemnica bunkra kapitana „Szramy” autorstwa Ryszarda Wójcika.


Paradoksy młodszego patriarchy pod naszym patronatem"Paradoksy młodszego patriarchy" pod naszym patronatem
Andrzej Zasowski
W dniu kiedy stałem się mistrzem swojego mistrza, bezpowrotnie zniszczyłem cały swój świat, a w zamian stworzyłem... Co stworzyłem? Kim jestem? Młodszym Patriarchą Szenno Dajr Kintar. Nauczycielem swojego nauczyciela, przyjacielem swojego wroga, wasalem własnego wasala..


Kaukaskie epicentrum nowa książka z serii Warbook"Kaukaskie epicentrum" - nowa książka z serii Warbook
Andrzej Zasowski
Co by było, gdyby NATO zareagowało równie zdecydowanie i wsparło Gruzję nie tylko w zakresie logistyki i dyplomacji? Gdyby naprzeciw rosyjskim kolumnom pancernym wysłało najlepsze oddziały? Gdyby wysłało nas, Polaków?


8222Waleczny Rycerz8221 Elizabeth Chadwick pod naszym patronatem„Waleczny Rycerz” Elizabeth Chadwick pod naszym patronatem!
Andrzej Zasowski
Towarzysząc mu od lat dzieciństwa, gdy cudem ledwie unika śmierci, poprzez sukcesy jako nauczyciela i opiekuna syna Henryka II i Eleonory Akwitańskiej, oglądamy jego tryumfy na polach turniejowych i zakulisowe zmagania na zamkowych korytarzach, gdzie zazdrość o pozycję królewskiego faworyta prowadzi do zdrady.


Tak daleko jak nogi poniosą nowe wydanie"Tak daleko jak nogi poniosą" - nowe wydanie!
Andrzej Zasowski
To historia ucieczki niemieckiego jeńca wojennego i przejmujący portret człowieka. Odyseja prowadzi od przylądka na wschodnim krańcu Azji przez Syberię, Ural, Kaukaz. Samotny zbieg, trzy lata próbuje dotrzeć do domu.


Wojownik RzymuWojownik Rzymu
Andrzej Zasowski
Rozwiązanie konkursu "Wojownik Rzymu". W konkursie wzięło udział 325 uczestników


Taktyka przeciwpancerna piechotyTaktyka przeciwpancerna piechoty
Andrzej Zasowski
Rozwiązanie konkursu "Ostatnia rozgrywka". W konkursie wzięło udział 207 uczestników


Samochody pancerne i transportery opancerzone Wojska Polskiego 19181950Samochody pancerne i transportery opancerzone Wojska Polskiego 1918-1950
Andrzej Zasowski
W oparciu o blisko 250 archiwalnych fotografii przedstawiamy historię ponad 50 marek samochodów pancernych i transporterów opancerzonych Wojska Polskiego z lat 1918-1950 – etatowych i pozyskiwanych doraźnie, czy produkowanych we własnym zakresie (w latach 1919-1920), czy zdobycznych (w czasie wojny).


VI Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa pod hasłem Człowiek a historiaVI Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa pod hasłem 'Człowiek a historia'
Andrzej Zasowski
Studenckie Koło Naukowe Historyków „KLIO”, działające przy Instytucie Historii piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego już po raz szósty z rzędu jest organizatorem Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej Człowiek a historia.
Portal historyczno-militarny Konflikty.pl pragnie szerzyć wiedzę o historii Polski i świata, ze szczególnym uwzględnieniem najintensywniejszego i najstraszniejszego z jej przejawów: historii wojen oraz narzędzi używanych do ich prowadzenia. Publikujemy teksty zarówno uznanych badaczy ze stopniami naukowymi, jak i doświadczonych pasjonatów, niemniej jednak na pierwszym miejscu niezmiennie stawiamy jakość.

Zobacz nasze profile:
       
Portal historyczno-militarny Konflikty.pl zarejestrowano w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczono symbolem: ISSN 2082-7903.