Już na początku września premiera drugiej książki z serii „Strzępy historii” Wydawnictwa Replika. W księgarniach ukaże się Święta studnia. Tajemnica bunkra kapitana „Szramy” autorstwa Ryszarda Wójcika.

Autor książki – Ryszard Wójcik przeplata w swej opowieści historię z teraźniejszością. Obok historycznego kapitana „Szramy”, znajdziemy w tej książce ustępy poświęcone współczesnym postaciom – autor niejednokrotnie odwołuje się do przemyśleń i życia Ryszarda Kapuścińskiego.
Święta studnia to bez wątpienia książka wymykająca się wszelkim klasyfikacjom i pozycja, której nie można opisać w prostych słowach. Wójcik – oświadczony dokumentalista – relacjonuje poczynania grupy tropicieli tajemnic ostatniej wojny, szukających nieodkrytego do tej pory bunkra, w którym bronił się ostatni walczący oddział Narodowych Sił Zbrojnych.

Fragment powieści na stronie Wydawnictwa Replika

O Autorze:
Ryszard Wójcik (ur. 1937), jest niezależnym dziennikarzem dokumentalistą. Od lat rejestruje zdarzenia i postacie za pomocą kamery filmowej i dyktafonu. Zrealizował blisko 100 filmów dokumentalnych, w Telewizji Polskiej realizował autorski program „Zatrzymane w kadrze”.
Święta studnia stanowi część reporterskiego cyklu STRZĘPY HISTORII, w którym autor z reporterską pasją tropi ślady rozmaitych, niewyjaśnionych dotychczas zagadek oraz rysuje sylwetki nieznanych bohaterów II wojny światowej. Serię otwiera wydana w 2009 r. książka Meldefahrer X. Album przywieziony z wojny.

Ryszard Wójcik – Święta studnia. Tajemnica bunkra kapitana „Szramy”
ISBN: 978-83-76740-30-0
EAN: 9788376740300
rok wydania: 2010
nr wydania: 1
oprawa: miękka
il. stron: 196