Marynarki wojenne Singapuru i Indonezji przeprowadziły wspólnie ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Exercise Eagle. Manewry trwały od 5 do 14 listopada. Była to już 22. ich edycja, która odbyła się na terenie Singapuru i Indonezji.

W tegorocznej edycji udział wzięły trzy okręty wojenne. Ze strony Singapuru była to fregata typu Formidable, RSS Stalwart. Indonezja wystawiła natomiast korwetę typu Sigma, KRI Frans Kaisiepo oraz okręt patrolowy typu Swordfish, KRI Lemadang. W programie ćwiczeń znalazły się między innymi operacje z użyciem helikopterów. W ich trakcie wykorzystywano uzbrojenie obrony powietrznej i lądowej. Na ceremonii zakończenia manewrów obecni byli dowódca floty Singapuru oraz dowódca zachodniej floty Indonezji. Odbyła się ona w bazie wojskowej Changi, w Singapurze.

Manewry Exercise Eagle zostały ustanowione w 1974 roku. Mają na celu wzmocnienie zdolności operacyjnych obu flot, oraz wzrost ich profesjonalizacji. Nie jest to jedyne wspólne przedsięwzięcie tych dwóch państw. Ustanowiły one również między innymi dwustronny program patrolowania cieśniny Malakka Malacca Strait Patrols).

(mindef.gov.sg)