Siedem osób zginęło w katastrofie śmigłowca Eurocopter AS532 Cougar należącego do wenezuelskich wojsk lotniczych. Maszyna rozbiła się wczoraj na zboczu góry Cerro El Volcán na obrzeżach Caracas. Na razie nie ma żadnych informacji o przyczynach wypadku.

Na pokładzie znajdowało się trzech członków załogi i czterech pasażerów. Maszyna uderzyła o ziemię o godzinie 6.00 rano czasu lokalnego – krótko po starcie ze stołecznej bazy lotniczej imienia generalissimusa Francisca de Mirandy – w obszarze, do którego nie ma dobrego dostępu, co utrudniło akcję ratunkową.

Załogę maszyny numer 59580 stanowili major Alexis Alejandro Ávila Guerrero, kapitan Carlos Eugenio Ramírez Dávila i major Jacinto Alexander Rengifo. Pasażerami również byli oficerowie sił zbrojnych: podpułkownicy Tomás Ortega Valero i José Betancourt oraz kapitanowie César Barreto i Felipe Amaya. Niektórzy z nich byli członkami Prezydenckiej Gwardii Honorowej, czyli jednostki odpowiedzialnej za bezpieczeństwo głowy państwa i jego rodziny.

Wenezuelskie siły zbrojne odebrały w latach 90. szesnaście śmigłowców Super Puma / Cougar. Łącznie z utraconym wczoraj rozbiło się dotąd sześć.

Zobacz też: Hiszpania sprzedała Wenezueli części do AMX-30 wbrew embargu?

(800noticias.com, aviation-safety.net)

André Austin Du-Pont Rocha, GNU Free Documentation License, Version 1.2